Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka, po urostomii i kolostomii


Gość gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama ma urostomie i kolostomie. po operacji juz w domu zaczela wysoko goraczkowac pojechala do kontroli i okazalo sie ze w jednym boku ropa sciagneli .na 2 dzien to samo i zostala w szpitalu. zalozyli nowy dren. co dalej?czy to nie zagraza zyciu? ma antybiotyk i goraczka dalej. skad tyle tej ropy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

*Ropa* wytwarzana jest przez bakterie ropotwórcze ( np. paciorkowiec). Stąd też gorączka i konieczność podawania antybiotyku, ponieważ doszło do nadkażenia ran. Być może bedzie trzeba zmienic antybiotyk. Nie wiem, czy antybiotyk dobrany był na podstawie antybiogramu czy empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie zagraza to zyciu mama jest oslabiona caly czas jej slabo jak wstaje? da sie to wyleczyc? bardzo dziekuje za odpowiedz. jeszcze jedno czy pekniety pecherz mozna naprawic czy w niektorych przypadkach sie nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nie znam dokładnego stanu mamy, tzn. wywiadu, wyników badań, przebiegu operacji a przede wszystkim z jakiego powodu były wykonywane. Zatem truno mi powiedzieć o zagrożeniu oraz o plastyce pęcherza moczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po profilaktycznym naświetlaniu radioterapii i brachoterapii porobiły się przetoki ,w tej chwili jestem po operacji ,mam wyłonioną kolostomię i urostomię na stałe ponieważ mam poprzepalane ,odbyt i pęcherz nie mówiąc o tym że jakieś jelito mi się wyłania kroczem też by się przydała plastyka .Ale niestety lekarze nie chętnie chcą ryzykować operacje u ludzi naświetlanych promieniami ,ponieważ gojenie się ran jest trudne a nasza medycyna jeszcze nie potrafi opanować tych skutków dlatego zostajemy kalekami do konica życia ,albo umieramy,mnie bóg dał drugą szansę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×