Bolący guzek z tyłu szyi, oraz pod uchem

użytkownik
Katarzyna

Witam.Jestem 23 letnia dziewczyną. Od jakiego czasu pojawił mi się bolący guzek z tyłu szyi po prawej stronie, ból jest ciągły i zwiększa się przy nacisku i przy poruszaniu głową. Pojawił mi się też mały bolący guzek w odległości ok. 5 cm. pod uchem,ale boli delikatnie jedynie przy nacisku. Często zatykają mi się uszy, nie wiem czy ma to jakiś związek z tymi guzkami? Bardzo proszę o odpowiedź, co to może być??

Reklama
użytkownik
haemophilus

Bolące guzki to mogą być powiększone węzły chłonne karkowe i szyjne lub podżuchwowe. Zatykanie uszu może być objawem choroby infekcyjnej w obrębie zatok, nieżytu nosa, zapalenia gardła, zapalenia ucha środkowego. Nie wiem czy występuje też gorączka?
Trzeba pokazać się lekarzowi. Musi zbadać te węzły chłonne i prawdopodobnie zleci badanie krwi oraz przepisze antybiotyk.

użytkownik
katarzyna

Dziękuje za odpowiedz, jutro wybieram się do lekarza, Jeśli chodzi o gorączkę to raczej nie występuje.

użytkownik
Michał

Od dłuższego czasu zakładam stopery do uszów jak kładę się spać. Po przeczytaniu tych informacji myślę że pojawienie się małego guzka za uchem u mnie jest spowodowane tymi stoperami. Ostatnio miewałem bóle głowy ale już przeszły. Trzy miesiące temu robiłem badanie krwi i wyniki wyszły znakomite.
Proszę o odpisanie mi na tę wiadomość, czy ten guzek może być spowodowany tym że używam stoperów jak kładę się spać.

użytkownik
Magdalena

Cześć mam 34 lata . Od 3 miesięcy powiększyli mi się węzły chłodne i zrobili mi się duże guzki i małe. Poszłam z tym do lekarza ale nie wiedzą dokładnie co to jest. Robiłam badania USG wykazało że mam guzki duże,które mnie bolą i parę małych. Nie mam gorączki.Mam jeszcze szum w uszach i czuje walenie. Chodzę do lekarza tarczycowego.
Proszę o odpowiedz.

użytkownik
Magdalena

Bym zapomniała na pisać mam jeszcze nie do czynność i z lekkiego uderzenia szczęki zrobiła mi się żuchwa.

użytkownik
Katarzyna

Jestem autorką tematu. Z węzłami udałam się do lekarza, kobieta przepisała mi antybiotyk, przeszlo, jednak po kilku miesiącach węzeł znów się powiększył i boli jeszcze bardziej niż przedtem, (chodzi o węzeł na szyi który znajduje się zaraz pod czaszka). W miedzyczasie przeszłam lekka grype, którą niestety leczyłam sama co było moim błędem. Po grypie pozostały mi powikłania w postaci bólu gardła. Myśle że nastepstwem tego jest wlasnie ten powiększony wezeł. Udałam się ponownie do lekarza ten przepisał mi mocniejszy antybiottyk który tym razem nie zadziałał... węzeł jest nadal i boli coraz mocniej Lekarz zlecił mi wizyte u chirurga oraz morfologie. Strasznie się boje... ale napisze co wykazały badania...

użytkownik
Piotr (38 lat)

WItam, mam mały guzek przy części potylicznej, wielkości, pestki, do tego dochodzi ciągły pisk w uszach (odkąd pamiętam - miałem go zawsze jednak teraz się nasilił). Czuję ucisk głowy często (lekki) czasem coś mi tak *strzyknie* bólem (lekkim). Na dodatek jestem przerażony, często popadam w panikę, mam zmienny nastrój ( sam nei wiem czy to objaw czy przyczyna). Są spokojniejsze chwile, ale po rpostu się boję

użytkownik
karolina

Kasiu, naapisz proszę po jakim antybiotyku ci przeszło. Ja też mam 23 lata i jestem kobietą, mam dwa zgrubieni z tyłu glowy, zawroty, ból, zatykaja mi sie uszy. lekarz przepisał mi 2 antybiotyki 1 to tabletki które mam zażywać 3 dni drugi o działaniu zewnetrzym. czy ktos wie czy musze sie skontaktowac ze specjalistą czy wystarczy profilaktyka lekarza rodzinnego?

użytkownik
Klaudia

Witam ! Mam pewien mały problem od paru dni znacznie powiększyła mi sie *kulka* pod lewym uchem sporo szukałam czegoś w internecie na ten temat jednak jest wiele podobnych przypadków . Jestem pewna , ze to nie węzły chłonne ponieważ znajdują się one nie co wyżej i bolą a ten guzek ,który mam boli wtedy gdy sie go naciśnie dość mocniej jest bardziej głęboko umieszczony pod żuchwa kierujący się w stronę szyi .Dodam jeszcze , ze często jakby zatykały mi sie uszy i po 2 lub dniu z powrotem czuje w nich ulgę słyszę głośniej i wyraźniej . Nie mam pojęcia co to może być wyczuwam , iż ma około 4 cm . Proszę o szybka odpowiedz z góry dziękuje :)

użytkownik
Aga9

Witam. Ja rowniez wyczolam dzisiaj taki oto guzek zaraz pod prawym uchem gdzie szczeka i ucho stykaja sie.Jest nawet niewielki a zreszta sama nie wiem co sadzic bo ma ok 1-1,5 cm i boli gdy nacisne.Jak narazie nie wybieram sie z tym do lekarza bo chorobliwie boje sie antybiotyku gdyz to uderza w inne partie moje ciala tzn skutki uboczne.Od kilkunastu lat jak pamietam w prawym uchu towarzyszy mi tzw pisk lub dzwonienie ilekarze nie moga dokladniej okreslic czym moze byc to spowodowane,niektorzy twerdza ze slysze cisnienie,przeplyw krwi w mozgu...Sama nie wiem.Uszy tez mi sie czasem zatykaja ale rzadko.Od kilku dni czuje klucie w prawym uchu i towarzyszy temu lekki ciesnieniowy bol glowy....Jak po kilku dniach nie ustapi to wybiore sie do lekarza choc jak kazdy wie oni nic nie wiedza tylko eksperymentuja.Prosze pisac jezeli ktos z was dowie sie co to moze byc.
Pozdrawiam :/

użytkownik
natalia

Mnie pobolewa gardło z prawej strony i od tego promieniuje mi na ucho ze ono tez mnie czasem boli miedzy żuchwa a uchem mam zgrubienie które przy nacisku boli czy ktos wie co to jest???Bol gardła jest pulsujący nie jest straszny ale mam momenty kiedy czuje polujący ból. )): Martwię się!!

użytkownik
Bartosz

Witam mam 14 lat. dwa dni temu wyczułem guzek na szyi po prawej stronie pod czaszką, który mnie boli przy dotykaniu lub przy skręcaniu głową. Jestem alergikiem od urodzenia czy może to mieć jakiś z wiązek z alergią? Boję się że to może byc jakiś nowotwór :S Poradźcie mi coś :(

użytkownik
tadeusz

Czym jest guzek bolacy pod uchem jak zmarzne to powioeksza sie i boli czuje jak pulsuje i jest tez uczucie goraca w tym miejscu. to juz 2 lata trwa co tojest?

użytkownik
ewa

Od wczoraj guz za uchem wielkosci sliwki /prawym/ towarzyszacy bol glowy przy poruszaniu .