Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek hypoechogeniczny - co to znaczy?


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia cos mnie natchneło i poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie na badanie tarczycy. Z USG wyszło, że mam pojedynczy guzek hypoechogeniczny o wymiarach 4x4x6 mm. Pozostały miąższ tarczycy jednorodny o prawidłowej echogeniczności. Po badaniu dowiedziałam się także, że węzłów chłonnych nie mam powiekszonych. Dostałam skierowanie na BAC. 5 grudnia będę mieć badanie. Proszę o informacje jak długo czeka się na wynik oraz czy mam się martwić. Lekarz zlecił mi także badanie na hormony. Wyniki sa prawidłowe. Czy to może być rak? Mój tato zmarł na raka płuc więc jestem przerazona całym tym faktem... Czy o obecności komórek rakowych może świadczyć podwyższone OB. Nie robiłam ostatnio badań krwi więc może powinnam je zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ob może być podwyższone w czasie zwykłej infekcji, w ciąży, oczywiście w chorobie nowotworowej również. Hipoechogeniczny, czyli o zmniejszonym echu, ciemniejszy obszar na ekranie. Badanie BAC pozwoli dokładniej określich charakter zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumaczenie miałam badanie usg nie rozumiem nic z tego Tarczyca dwupłatowa położona prawidłowa ,płat prawy 18x16x49mm lewy 23x14x48 ,miąższ nieco niejednorodny, w płacie lewym normoechogeniczne guzki 8mm, 5mm ,i hypoechogeniczny 4mm proszę o wyjasnienie z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczyca w całosci niejednorodna, hipoechogenna, prawidłowo unaczyniona. Płat prawy o wymiarach 1,1x0,9x2,1 cm .W dolnym biegunie drobna zmiana ogniskowa normoechogenna o wymiarach 4x3mm. Prawy płat o wymiarach: 1,2x0,9x2,3 cm Cieśń 0,4 cm Wczesniej zdiagnozowano chorobę Hasimoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×