Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Seweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie, a mianowicie chodzi o to ze jestem tydzien po wycieciu wyrostka robaczkowego a trzy dni po wypisie ze szpitala. Do piatego dnia po operacji czulem bóle brzucha ale dowiedzialem sie ze to normalne po operacji w trakcie wstawania czy obracania na łóżku natomiast od dnia piatego odczuwam dziwne dokuczliwe bóle w dolnej części pleców po prawej stronie. Dokładniej to kłucie powiązane z bólem. Podobno to skurcze jelita.Czy to normalne? Jak z tym walczyć? Z góry dziękuje. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to rzeczywiście skurcze jelit tzw. kolka jelitowa. Takie bóle też mogą świadczyć o kolce nerkowej (kamieniach w nerce). Dobrze by było wykonać kontrolne USG jamy brzusznej. Doraźnie można zastosować leki rozkurczowe (np.No-Spa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 3 tygodnie temu miałem wycinany wyrostek. Stosowałem się do zaleceń dietetycznych przez 2 tygodnie, w 3 tygodniu zacząłem powoli wracać do wcześniejszych nawyków żywieniowych. Od 2 dni odczuwam lekki ból w okolicach wyrostka i w okolicach jednej rany. Nie wiem czym może być to spowodowane i czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno mi określić czym są spowodowane te dolegliwości bez bezpośredniego badania. Myślę, że powrót do poprzednich nawyków żywieniowych nie ma na to wpływu. Po tak długim okresie od zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego nie ma potrzeby stosowania jakiejkolwiek diety. Może to tylko przejściowy jakiś stan związany np. z jakimiś zrostami pooperacyjnymi. Jeśli dolegliwości samoistnie nie ustąpią radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×