Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawa strona pod żebrami promieniuje do pleców a także do śródbrzusza


Gość Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze nie mam juz siły tak życ Przeciez kazdy człowiek ma prawo do życia bez bólu..a ja chyba nie od trzech lat walcze z TĘPYM bólem po prawj stronie pod żebrami do tego śluzowate stolce bez krwi mam jesze wzdecia i powiekszoną watrobe alt 360 --nie naduzywam alkocholu. robiłem gastroskopie 3 razy wykryto reflux robiłem kolonoskopie wszystko ok usg 10 razy, stwierdzenie nadmiar gazów w jelicie do tego wszystkieg w nocy kiedy śpię dretwieja mi ręce lewa noga robiłem tez badania ortopeda i nic nie mam juz siły to wszystko trwa 3 lata a lekaze nie potrafa a moze nie chca mi pomóc nie mam juz sił mam 35 dwoje dzieci i pragne życ a najwiekszym pragnieniem jes życie bez bólu prosze o odpowiedz moze Doktorowi sie uda dziekuje Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

A czy była robiona tomografia jamy brzusznej? Biopsja wątroby? Czy robiono badanie na przeciwciała przeciw wirusom hepatotropowym? Czy był badany mocz, krew w kierunku chorób spichrzeniowych, porfirii? Czy ASPT tez jest podwyższony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies wyniki z krwi były robione ale nie wiem jakie ! biospi tomografi nikt nie proponował nie wiem co to za lekarze.byłem juz u kilku i nic . powiedzieli mi ze nie chudne to wszystko jest ok ze to na tle nerwowym moze byc i takie tam... jeden doktor powiedziaał zebym zrobił badania na grzyby w organizmie i nc po za tym dzis znowu boli da sie to wytrzymac tylko jak długo jeszcze na 20.11. mam termin do hepatologa moze on cos podpowie poradzi.. dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies wyniki z krwi były robione ale nie wiem jakie ! biospi tomografi nikt nie proponował nie wiem co to za lekarze.byłem juz u kilku i nic . powiedzieli mi ze nie chudne to wszystko jest ok ze to na tle nerwowym moze byc i takie tam... jeden doktor powiedziaał zebym zrobił badania na grzyby w organizmie i nc po za tym dzis znowu boli da sie to wytrzymac tylko jak długo jeszcze na 20.11. mam termin do hepatologa moze on cos podpowie poradzi.. dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Węzły chłonne mogły się powiększyć w reakcji na stan zapalny. Jeśli antybiotyk nie pomoże to warto pobrać taki węzeł chłonny do badania histopatologicznego. Najlepiej niech te węzły chłonne zbada lekarz (rodzinny?). Może ich powiększenie pomoże rozwiązać przyczynę bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Zbyszku mnie też leczono na całkiem inną chorobe to wątroba to coś z jelitami a wystarczyło iść prywatnie na USG jamy brzusznej (u nas 40zł)i od razu lekarz mi powiedział ze mam kamicę pecherzyka żółciowego.Mam bóle takie same jak pan .Z przodu ból z prawej strony pod żebrami promieniuje do pleców a także do śrudbrzusza. Prosze udać sie na badanie USG samemu prywatnie.Powodzenia życzę.Achhhhh ci lekarze........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u Hepatologa Watroba powiekszona 2.5 cm troche stłuszczona.. trzustka w porzadku ból nie ustaje lekarz kazał zrobic przeswietlenie klatki piersiowej... wystraszyłem sie potwornie moze to jaki guz ?????????? na płucach juz nie mam siły tak Zyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszku ja również nie mam już sił na to wszystko codzienne zmaganie z bólem jest okropne.też kazano zrobić mi prześwietlenie płuc jednak nic negatywnego tam nie było. mam tak jak ty dwoje dzieci,36 lat a czuję się na sto może trzeba zrobić rezonans jamy brzusznej?a jeszcze jedno nie stwierdzono u ciebie lambri pasożyt ten bytuje w jelitach,wątrobie oraz w woreczku żółciowym-wtedy też są takie bóle.wiosną zrobiono mi gastroskopię która wykazała obecność helicobakter pylori oraz zaczerwienienie i lekki obrzęk w antrum żoładka.podwójna dawka antybiotyku oraz metronidazol trochę uśmierzyła ból ale na krótko pozdrawiam serdecznie aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nie robiłem testów na pasorzyty.. byłem leczony na helkobakter.. dwie serie Antybiotyku ale ból nie ustał Rezonans chetnie bym zrobił!!! ale lekarze nie chca mnie skierowac wciskaja mi ze to stres nerwobóle a to powietrze w jelitach... juz nie moge ich słuchac straciłem zaufanie do nich.. ostanio wymysliłem ze pójde do pogotowia zeby mnie wzieli na oddział moze wtedy cos znajda Dzis znowu boli jak Hol...ra czuje sie dosłownie tak jak napisałas na 100 lat.. Pozdrawiam Trzymaj sie i Zycze Ci dużo zdrówka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oddział nie tak prosto się dostać,dwa razy po nieprzespanej nocy zwijając się z bólu pojechałam do przychodni po skierowanie do szpitala.I co z tego ze lekarka mi je dała jak w szpitalu na izbie obejrzeli wyniki dali nowy antybiotyk innym razem rozkurczową kroplówkę i do domu bo to nie przypadek na szpital. Prywatnie byłam 2 dni w klinice nefrologicznej bo ktoś zasugerował mi że to nerka guzik prawda-potem tez na własną rękę zrobiłam kolonoskopię (kamerka przez odbyt) badanie potwornie bolesne ono też niczego nie wykazało.Lekarze patrzą na mnie jak na wariata sugerując nerwobóle,jelito drażliwe itp.Na początku tych bóli pomagała mi nospa a teraz już nic żadne przeciwbólowe,to jakaś czarna magia-a tu święta idą roboty w bród a sił brakuje.Życzę Ci mimo wszystko Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ból czuje jak by sie rozchodził od pepka potem przechodzi w gore jak by po jakims stawie i boli po zebrami z tyłu jaki i z przodu..a i od jakiegos czasu swedzi mnie skora nogi plecy przewaznie wieczorem... ból jest stały i tępy ze mnie tez robia Warjata kazli mi isc do psychiatry. juz ktos wczesniej pisał o tym ze skóra swedzi jak sie ma cholesterol wysoki a ja mam Życze Wszystkim Szczesliwego Nowego Rokuu a Przedewszystkim zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie powód,żeby każdy dzień i objawy wypisywać w ten sposób,jakby sprawiał o to radość.To wygląda jak konkurs na najciekawszą chorobę...Czemu tak piszę?Bo mam to samo.Ale to często z naszej winy organizm się buntuje i odmawia współpracy.Boli,owszem,ale to nie tylko niekompetentni lekarze są winni...A my tak często nie działamy profilaktycznie i z pożytkiem dla naszego organizmu... Przepraszam za mocne słowa,ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie same objawy jak Ty Zbyszku i Ago. Boli mnie po prawej stronie pod żebrami czasami zakłuje, ze nie moge oddychchać. Ból jest tępy, ale wkurzający. Ileż mozna zyć w bólu?Co zjem to mam wrażenie że brzuch mi puchnie. Miałam robione usg jamy brzusznej 3 razy w ciągu 1,5 roku i wszystko jest w porządku. W woreczku czysto wąroba,trzuska w porządku.Próby watrobowe w porzadku.Czasami w nocy tretwieja mi ręce i nogi. W dzien jestem apatyczna nie mam siły i nic mi sie nie chce.Miałam robioną gastroskopie-tez w porządku.Zrobiłam tez kolonoskopie (ale kazałam się uśpić bo podobno strasznie bolesne)i tez wszystko w porządku. Mocz w porządku.Sama juz nie wiem co mam robić. Najgorsze jest to że nie mam siły na nic. I jeszcze mogłabym spac cały dzień.Cholesterol mam w porządku. MOże ktoś miał takie same objawy i jakies leki mu pomogły albo lekarz postawił diagnozę?Pozdrawiam wszystkich chorych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzeno u Ciebie myślę ze to może być zła flora jelitowa, nie chce źle napisać bo niepamiętam jak to się nazywało, ale chodzi o grzyby które są naturalnie, ale zaburzona jest ich równowaga. Więc jeśli masz problemy z trawieniem to wszystko by pasowało i mi np. pomogło branie tzw. leków osłonowych, lakcid, lakcidozone, itp. Napewno nie zaszkodzia spróbować zawsze mozna. I wszystkim polecam *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×