Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operacji stawu barkowego ramienia


Gość lala

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.12.09 przebylam w/w operacje,ktora podobno udala sie bez problemow.Powiedziano mi,ze za 4-6 tygodni wszystko bedzie dobrze i lepiej jak przed op.Teraz juz 24.02.10 a ja mam bole,ktore tepie tramalem i ibuprom 800 mg,gimnastyka,oklady z lodu.MRT wykazalo rozlegle zapalenie torebki z mazia stawowej i wszystkiego dokola.Znajduje sie tam jeszcze duzo krwii. Nie wiem juz co robic,bo bez tabletek nie moge egzystowac,a i ruchomosc ramienia jest ograniczona,nie moge sie uczesac,wlozyc odziezy,itd.Co jest powodem tego zapalenia i co mozna jeszcze uczynic,zeby sobie pomoc,nikt nie jest w stanie mi powiedziec kiedy to minie. Mam tez klopoty z miesniami pod barkiem i szyja,wszystko to promieniuje dokola,a w ramie,barek z przodu nie moge sie dotknac,tak boli..Prosze o porade i odpowiedz.Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć lala miałam podobny problem po pierwszej operacji,nikt nie wiedział co mi jest dlaczego bark tak boli badania nie wykazywały zmian a tymczasem pojechałam do szczecina do profesora Bohatyrewicza i się zaczęło tak mnie pokierował do moich lekarzy prowadzących że w kwietniu tego roku miałam drugą operacje trochę bardziej rozległa ale nie żałuje 2miesiące po operacji ja ruszam ręką jakby nigdy nic się nie stało mam zrobiona tzw,akromioplastykę bursektomię i ponowne odbarczenie było gorzej miałam przerośniętą kaletke maziową a tego na rezonansie tak nie widać dopiero kiedy mnie otworzył to powiedział że czegos takiego w swojej karierze nie widział,Byłam operowana w Szczecinku przez Dr,Marka Irlę polecam specjalista od barków, kasia z koszalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, no nie ciekawie... ja jak wlasnie sie okazalo,po operacji ktora miala ustabilizowac staw ( reka wypadala mi ze stawu co chwila), prawdopodobnie rowniez bede musiala byc drugi raz operowana... Na rentgenie wyszlo ze reka jest do polowy *wypadnieta* znow... nie wiadomo gdzie nastapil blad, czy przyoperacji czy byla to wina rehabilitantki ktora szarpala mnie za reke i wywracala oczami, gdy plakalam z bolu. Za dwa dni mam CT, a potem lekarz powie co dalej... mam pozakladane haki i inne cuda,wiec reki nie da rady raczej tak po prostu nastawic.Troche sie boje...bo bol po operacji byl nieziemski...nie ma porownania z porodem... O.o Ale chce tez w koncu ruszac normalnie reka. Taka operacja to nic ciekawego i nie´komu nie polecam... A na marginesie,operacja odbyla sie w niemczech...mowie,bo wszyscy nrana Polskich lekarzy i chwala zagranice... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj maz ma miec operacje barku -dopiero w listopadzie,w styczniu mial wypadek w pracy ,w maju lekarz pozwolil mu wrocic do pracy -ciezkiej fizycznej na akord,teraz ma wszystko pozrywane,operacje bedzie miec w Inowrocławiu poniewaz najszybciej,dowiedzialam sie o doktorze Kordasiewiczu z Otwocka a przyjmuje w Centrum Rehabilitacji w Wa-wie ,bylam u niego od razu powiedzial co jest i ze bez rezonansu nie zacznie operacji,jakie moga byc skutki uboczne,dzieki niemu wiedzialam co musze zrobic i czego zadac od naszych lekarzy,gdyby nie tak odlegly termin zawiozlabym meza do Otwocka-tam oczekiwanie od rezonansu ok 8 m-cy,boimy sie tez o prace meza gdyz juz teraz musi zalatwiac swiadczenie rehabilitacyjne a gdzie jeszcze po operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem już po drugiej artroskopii barku jak i zakończonym Reha(intensywną rehabilitacja 7 godz.dziennie przez okres 3 tyg)I ręką jak bolała tak boli i jest nie sprawna.Jest znacznie gorzej jak przed pierwszą operacja.Czekam na kolejne MRT i wyrok,boje się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×