Jak wygląda przebieg operacji przepukliny kręgosłupa? po jakim czasie zaczyna się chodzić?

u?ytkownik
Robert

Witam
Mam 28 lat,rok temu przedźwigałem sie,objawy ból w jądrach,w nodze,urolog nic niestwierdził.Wykonałem rezonans odcinka lędźwiowo-krzyżowym,przepuklina na odcinku L5S1,dehrydacja kręgów,dysk wysunięty,cały rok odpoczywałem i nie dźwigałem,lecz zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej i w szyji,kilka dni temu odebrałem rezonans piersiowy i szyjny,w piersiowym duży ucisk na nerwy,niestety także duże zmiany w szyjnym przepuklina,krążki zdeformowane,radiolog zalecił operacje.Od trzech dni niemogę zacisnąć pięści,między palcami mam bezwład i to skłoniło mnie do operacji.Jestem załamany i przerażony że bede miał bezwład rąk.Wcześniej chodzilem na rehabilitacje,nic niepomagała,miałem dylemat czy poddać się operacji,gdyż rehabilitanci mi odradzali,a lekarze przeciwnie,teraz wiem,że nie mam wyjścia,dlatego chciałbym się dowiedziec jak wyglada przebieg operacji i po jakim czasie zaczyna się chodzic, i czy jest możliwość przeprowadzenia jednocześnie dwóch operacji,przepukliny L5S1 i szyjnej.Dziekuje z góry.

Reklama
u?ytkownik
elabialystok

Drogi Robercie jestem po operacji kregoslupa nie boj sie 24 czerwca 2010 milam operacje a na 2 dzien juz chodzilam blizna niewielka nie zwlekaj z operacja ja sama sie skrzywdzilam moglo byc cudownie ale doprowadzilam sama siebie przez strach do tz zespolu ogona końskiego teraz nie czuje tylka krocza zwieracze nie kontroluja martwie sie ze te nerwy sie nie zregeneruja zebym szybciej zdecydowala sie na operacje byla bym dzis najszczesliwszysm czlowiekiem na swiecie

u?ytkownik
paulina

Moja mama ma ponad 50 lat ma trzy przepukliny w kregoslupie bardzo boi sie ze po operacji nie bedzie mogla chodzic jak bedzie przebiegac operacjia i ile bedzie trwac mozliwe jest naprawde ze nie bedzie chodzic?pomozcie mojej mamie.dziekuje

u?ytkownik
magda

Czesc jestem zapisana na operacje mam to samo co robert boje sie tego czy bede chodzila i jak to bedzie wygladac

u?ytkownik
Renata

Witam, ja jestem po operacji przepukliny dysku odcinka lędźwiowego (w maju minie 6 lat) i odcinka szyjnego 9własnie w wigilię minął miesiąc) i czuje się świetnie:)). Robercie nie bój się i nie czekaj z operacją, bo nie warto cierpieć!!
Chodzić będziesz dobę po operacji, co prawda z balkonikiem ale tylko przez pierwsze godziny po operacji. Życzę odwagi nie bójcie się kochani!!

u?ytkownik
Zynia

Witam jestem po operacji kręgosłupa przepukliny odcinka lędżwiowego miałam również naczyniaka i obszarpany w 2 miejscach dysk gdzie cząstki dysku umiejscowiły się w kanale nerwowym i doszło do na ruszenia nerwu minie miesiąc zaczełam rehabilitacje gdzie wcale nie jest dobrze noga jest drętwa brak czucia ból kręgosłupa i na dokładkę nerw co jakiś czas się odzywa.Ale musi być dobrze!pozdrawiam

u?ytkownik
Renata

Jestem 3 miesiące po operacji odcinka L-4/L-5, była to przepuklina i połamany dysk, lekarz stwierdził, że już kilka lat temu mogłam zrobić z tym porządek a nie cierpieć przez tyle lat! W tej chwili czuję się coraz lepiej, dużo chodzę, trochę siedzę i trochę leżę(to wszystko w ciągu dnia).Środek p.bólowy zażywam już co 3 dzień, wiem, że bóle jeszcze jakiś czas będą ale coraz słabsze.Nie mam braku czucia czy niedowładu żadnej kończyny. Od razu po operacji też czułam się rewelacyjnie, chodzenie było już na drugi dzień po...Blizna w postaci 10cm kreski ładnie zagojona. Operacji naprawdę nie ma się co bać!!!

u?ytkownik
lukasz

Witam!Wlasnie dzis mija miesiac od operacji przepuchlina L4L5 wysunieta na 12 mm.Mialem objawy zdretwienia calej lewj nogi i braku czucia dwoch palcow.Myslalem ze podloge odgryze tak ta noga rwala.Zgodzilem sie na operacje .

Operowali mnie pod narkoza 3 godziny.Przez pierwsza dobe mialem dren w kregolslupie .nogami rekoma ruszalem ale caly czas na kroplowkach przeciw bolowych.Po 48godzinach od operacji przyszla rehabilitanka aby pokazac mi co i jak no i najwazniejsze abym stanol na nogi.Dwie prob nie dane cale plecy mnie tak bolaly ze nie moglem podniesc tylka do gory.Na poczatku toche sie wystraszylem ze juz calkiem nie wstane z powodu tego bolu.Ale na trzeci dzien bole o wiele sie zmiejszyly i powolutku udalo mi sie wstac .Zaczolem powoli powoli chodzi przy pomocy balkoniku.Zaowoolony bylem na maxa.Pozniej robilem co raz to wieksze treninngi godzinke lezalem 30 minut chodzenia z balkonem.Na czwaty dzien w szpitalu odstawilem balko i zaczollem sam chodzic.No i na 5 dzien do domu.

CZUJE SIE REWELACYJNIE NOGA NIE POLI BOLE PLECOW USTALU BLIZNA (czternascie szwow) ZAGOJONA.TERAZ PO MIESIACU ODCZUWAM NIE RAZ BOL PLECOW LUB NOGI ALE TO TYLKO DLATEGO ZE ZAPOMINAM O TYM ABY NARAZIE NIC NIE DZWIGAC I ZWRACAC UWAGE NA POZYCJE SIEDZACA LUB LEZACA.

JEZELI JESZCZE RAZ BYM MIAL PRZECHODZIC TE WIELEO MIESIECZNE BOLESCI TO ODRAZU SZEDL BYM NA OPERACJE .TECHNIKA W DZISIEJSZYCH CZAACH JEST REWELACYJNA .
zastrzyki i tebletki nic nie daja lepiej odrazu na szptal 5dni i do domu jak nowow narodzony.
POZDROWIENIA DLA CALEGO ODDZIALU NEROCHIRURGI W WALBRZYCHU.
Jak by ktos potrzebowal wiecej informacji co i jak 691703016

u?ytkownik
ivona

9 m-cy temu lekarz stwierdzil u mnie ucisk nerwu na rdzen kregowy.Dzisiaj uslyszalam ze mam przepukline w kregoslupie,a tak naprawde juz sama nie wiem co mi jest-rozwazaja mozliwosc operacji i po przeczytaniu powyzszych opini ,czuje ze sie zgodze na operacje,nikt nie napisal ze nie chodzi....Zdrowie jest najwazniejsze ,nam sie wydaje ze to sie nalezy,dopiero doceniamy jak nam cos dolega.To jest Dar Bozy

u?ytkownik
Ala

Mam 21 lat, od 7 lat choruję na dyskopatię wewnętrzną, właśnie skierowano mnie na operację, datę operacji poznam 22 czerwca, zgadzam się na nią bo od 7 lat nie chodzę do szkoły nie pracuję i praktycznie nie znam życia młodzieżowego. lekcje miałam w domu studia zaczęłam ale nie mam jak skończyć.... nie daję rady.... powiedzcie mi... jak wygląda operacja? dzisiaj przyszła do mnie pielęgniarka zrobić zastrzyk i powiedziała, że jest to bardzo poważna operacja i częśc osób zostaje już na wózku inwalidzkim... ja o mały włos uniknęłam tego 2 lata temu... bardzo się boję

u?ytkownik
Nowy

Do Ali.
Na jaka operacje oczekujesz na kregosup że jest poważna.
A w jakim szpitalu bedziesz operowana.Jaki neurochirurg bedzie cie operował.Bo ja też mam miec operacje kregosupa ledzwiowego L5/S1 ze śrubami i też mam stracha .I szukam dobrego neurochirurga.

u?ytkownik
ewa

Jestem po 2 operacjach kregoslupa ledzwiowego pierwsza w 2007 druga w 2009 po kazdej z nich chodzilam z balkonikiem po 4godzinach.bol po operacji to pikus to co bylo przed to koszmar!!!!!!!!teraz decyduje sie na operacje odcinka szyjnego mam 3przepukliny i wierze ze teraz tez bedzie ok

u?ytkownik
Ania

Do ewy.
Ile masz lat.Bo widzę że troche przeszłaś z tym kregosupem .Zyczę ci zdrowia i powodzenia.A gdzie byłaś operowana.I jaki lekarz cię operował.

u?ytkownik
Klaudia

Witam Wszystkich,
Mam 22 lata i w lutym tego roku miałam operacje na przepuklinę odcinka lędźwiowego L4/L5. Miała on 8mm Moje dolegliwości były początkowo nie groźne czyli od czasu do czasu drętwiała noga ale nie było to zbyt uciążliwe jednak po jakimś czasie wypadł mi dysk i to spowodowało silne bóle. Sparaliżowało mi nogi i przez 2 tyg leżałam w łóżku uzależniona od pomocy innych. Później ból się uspokoił jednak po miesiącu znów dysk się wysunął i wszystko wróciło na nowo. Zrobiłam rezonans magnetyczny i zaraz po tym szybko zdecydowałam się na operacje. Operowana byłam w Wojewódzkim Szpitalu w Piekarach Śląskich operacja trwała 3 godziny pod ogólną narkoza. Ze względu że dość szybko zdecydowałam się na operacje usuniętą mam tylko przepuklinę natomiast kręgosłup jest w całości. Jestem już teraz 5 miesięcy po operacji i jestem bardzo zadowolona. Trzeba na siebie dużo uważać ale nie mam bólu chodzę i jest wszystko dobrze! Więc wg mnie nie ma sensu cierpieć tylko zdecydować się szybko na odpowiednie kroki im później tym bardziej choroba jest zaawansowana no i niestety później dłuższa rehabilitacja i poważniejsza operacja.
Pozdrawiam Wszystkich w razie pytań piszcie!

u?ytkownik
Gosia

Witam wszystkich, a w szczególności Klaudię, która miała tą samą dolegliwość co ja :( W ostatnich dniach odebrałam wynik rezonansu i także mam przepuklinę na 8 mm w odcinku lędźwiowym.Lekarz zaproponował mi operację, ale ja jeszcze zwlekam, gdyż obawiam się powikłań.Z drugiej strony powinnam jak najszybciej wracać do pracy, a bez tabletek przeciwbólowych nie mogę funkcjonować, gdyż ból jest bardzo dokuczliwy.Czy mogłabyś mi polecić jakiegoś dobrego specjalistę z Piekar Śląskich ? Czy zabieg był robiony odpłatnie? Będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam i życzę zdrowia.