Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Palenie papierosów po usunięciu wyrostka robaczkowego


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzien temu przeszedlem operacje usuniecia wyrostka robaczkowego. Bylo to ostre, zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego. W szpitalu nie moglem palic papierosow. Po wyjsciu ze szpitala kupilem sobie paczke papierosow i zaczalem palic normalnie jak przed operacja. Czy palenie papierosow po usunieciu wyrostka robaczkowego nie jest niebezpieczne (szkodliwe) i czy nie bedzie mialo jakichkolwiek konsekwencji zdrowotnych z tym zwiazanych? Czy rana bedzie goic sie normalnie i czy nie bedzie to mialo zwiazku z tym, ze moga powstac zrosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po takim stanie zapalnym występuje duże prawdopodobieństwo powstania zrostów. Palenie papierosów wywołuje negatywny wpływ na cały organizm, może powodować, że rana będzie zrastać się wolniej czy predysponować do infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ci się dziwię, ja kopciłem już dzień po operacji (jak nie kopce to zaczynają mi się płuca czyścić i dostaje kaszlu aby odkrztusić flegmę, oczywiście jak palę to też wydzielam flegmę ale bez kaszlu), bo bez tego od kaszlu pozrywał bym pewnie szwy a ból byłby bardzo ostry , a co do lepszego gojenia ran to polecam witaminę C , możesz nawet przedawkować o 1/10 zalecaną dawkę bo masz co leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu wyrostka przez miesiac ma sie dietę niskostrawną wiec na pewno zero alkoholu, a z papierosami to juz jak kto chce, od tego rana dluzej sie goi, ale i moze dosc do powikłań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×