Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to endometrium? CA 125 = 36,11


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pytanie moje podstawowe to to, czy przy CA 125 = 36,11 mozna mowic o endometriozie? Nikt mi lepiej tego nie wyjasni niz Wy, ktore z tym problemam sie borykacie:) Ale zaczne od poczatku: Wczoraj bylam na badaniu usg i lekarz stwierdzil torbiel na lewym jajniku 24x44mm, okreslona zostala wstepnie, na podstawie obrazu z usg, jako torbiel czynnosciowa prosta, umiejscowiona jest na zewnetrznej stronie jajnika. Zostalam odeslana na badanie markerow ca 125, a pozniej rozpoczniemy leczenie hormonalne, dokladnie we wtorek, bo tak powinnam dostac miesiaczke. No i tu wczoraj nasunelo mi sie pytanie, czy nie warto byloby poczekac jeszcze troche z leczeniem, czy nie ma szans ze torbiel sie wchlonie? Lekarka mowi, ze torbiel jest na lewym jajniku, teraz mialam owulacje z prawego jajnika, wiec na wchloniecie byl czas. Ale ja na tych roznych forach znalazlam wybowiedzi, ze niektorzy obserwowali podobna torbiel przez 3 cykle i wiecej... Moze przy najblizszej owulacji, wypada na lewy jajnik, torbiel wchlonelaby sie? Wyczytalam tez ze najlepszym lekarstwem jest ciaza, a ja rozwazalam jeszcze kilka dni temu taka opcje, no ale dzis, po usg, wydalo mi sie to niemozliwym Przynajmniej poki co. Co Wy na to? Leczyc to juz czy czekac? Boje sie, przy czekaniu, ew. skrecenia, o ktorym Pani doktor wspomniala... Dzis odebralam wynik Ca 125. Jest ciut powyzej normy, tzw. granica bledu, mozliwe tez ze ja akurat taki mam. Wynosi 36,11, a norma do 35. Czyli tylko 1 jednostka... Czemu musze miec takiego pecha, nie moglby byc ponizej 35 No i teraz moja doktor waha sie co robic. Powiedzial ze musi jeszcze raz obejrzec ta torbiel, moze to endometrioza. Wtedy zadecyduje co dalej. Mowila tez ze bede musiala powtorzyc CA 125. Kiedy najlepiej wykonac takie badanie, niektorzy pisza ze po miesiaczce, inni ze w trakcie... Co robic??? Czekac, isc na konsultacje do innego lekarza??? We wtorek powinnam miec juz miesiaczke wiec i tak pewnie nie zdazymy z hormonami w tym cyklu, bo kolejne usg Pani doktor moze mi zrobic we srode, wiec jesli dostane okres we wtorek to nici ze srodowego spotkania... Z gory dzieki za odpowiedz! (Iza, 30lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×