Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego u noworodka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam! W trzecim tygodniu życia mojego synka zauważyłam zgrubienie na lewym mięśniu szyi. Tydzień wcześniej byłam z nim profilaktycznie u pediatry i badając węzły chłonne na szyi nie zauważył niczego niepokojącego, stan zdrowia dziecka również był bez zastrzeżeń. Dziś zostało wykonane badanie USG, przytoczę opis: Mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy prawy prawidłowy, o grubości do ok. 5 mm w okolicy podziału CCA po tej stronie obecne dwa węzły chłonne o wym .do ok.7mm- norma. Lewy mięsień m-o-sutkowy wrzecionowato pogrubiały , do ok. 14mm w odcinku środkowym, jego wymiary w przekroju poprzecznym do 14x24mm echogeniczność podwyższona i zaburzona , od strony tylnej, w obrębie mięśnia widoczne wąskie , do ok. 2mm pasmo płynu , zapewne odpowiadające krwiakowi śródmięśniowemu. Po stronie lewej w okolicy naczyń szyjnych widocznych jest kilka nieco powiększonych , do ok. 6-12 mm węzłów chłonnych, o wyraźnie zaokrąglonych kształtach i zatartych zatokach - cechy zmian odczynowych. WN: Całość obrazu przemawia za częściowym uszkodzeniem lewego mięśnia m-o-sutkowego do ew. różnicowania z mniej prawdopodobnym jego przykurczem- etiologia zapalna? Bardzo proszę o opinię- strasznie się tym martwię. Lekarz wykonujący badanie USG sugerował, że przyczyną mogła być niewystarczająca ostrożność podczas pielęgnacji, tymczasem jest to moje pierwsze dziecko i obchodzimy się z nim jak z *jajkiem*. Trochę się w tym wszystkim pogubiłam i potrzebuję kilku wskazówek dot. dalszego leczenia i rehabilitacji. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×