Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchnięte plecy po operacji kręgosłupa


Gość Zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem 7 dobę po operacji wstawienia implantu DIAM, w odcinku L5/S1. Rana pooperacyjna goi się ładnie,nie gorączkuję.Martwi mnie natomiast opuchlizna pleców.Wizytę kontrolną mam dopiero za dwa tygodnie i trochę się martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne po takiej operacji. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Obrzęk powinien powoli ustępować w przeciągu najbliższych 2 -3 tygodni. Jeśli jednak jest Pani tym bardzo zaniepokojona proszę wcześniej zgłosić się na wizytę kontrolną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź..to już mój drugi zabieg i może troszkę już jestem przewrażliwiona.Zapomniałam dodać,że obrzęk jest powyżej miejsca, które było operowane...wydaje mi się,że to już odcinek piersiowy.W tym miejscu jest opuchlizna i boli mnie kręgosłup.Może po prostu cały kręgosłup układa się na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zosiu piszesz że jesteś po operacji wstawienia implantu diam, mnie właśnie czeka taka operacja już za tydzień błagam napisz mi jak ta operacja wyglada, gdzie i jak duże jest cięcie jak wyglądają pierwsze dni po operacji? bardzo prosze o jakies bliższe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Nacięciem się nie martw..jakieś 5cm.Po zabiegu trochę boli,gdzieś tak do pięciu dni,potem jest już dużo lepiej.Jestem już 8 dni po zabiegu i spaceruję po parku..tak ok 3omin.Z każdym dniem jest lepiej. W sumie sam zabieg trwa ok.godziny.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którm miejscu jest to cięcie? na placech? bo z tego co udało mi sie znależć w inernecie to piszą że operacja jest wykonywana u pacjenta leżącego na plecach, więc jak to wygląda?(pytam bo brzuch już mam pociety przez inną operacje a nie chciałabym wyglądać jak Frankenstein) czy miałas też wszczepiany implant dysku czy tylko diam?(bo ja mam mieć oba) po jakim czasie staje sie na nogi? w której dobie? Dziękuje za odpowiedzi :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Ja miałam tylko Diam..nacięcie jest na plecach.Na następny dzień po zabiegu już wstałam. Widzę jednak,że u Ciebie będzie jeszcze dodatkowy zabieg...Proponuję Ci, abyś dokładnie wypytała lekarza.Ja obecnie jestem 10 dzień po zabiegu,nie zażywam już leków przeciwbólowych,spaceruję...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×