Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciężkie oddychanie


Gość Becia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam poważny problem. Pewnego dnia tak ni z tego ni z owego zaczęło mi się ciężko oddychać. Tzn ciężko jest mi złapać oddech* trudno to opisać ale wygląda to mniej więcej tak (potrzebuję więcej powietrza niż płuca chcą przyjąć, a przynajmniej tak mi się wydaje). Po prostu nie oddycham pełną piersią. Czasem uda mi się *zaciągnąć* dużo powietrza i wtedy jest dużo lepiej. Najczęściej zdarza się to wieczorami [czasami i w ciągu dnia] i do tego dochodzi jeszcze katar [wodnisty].Czasami czuję lekki bólu w klatce piersiowej. Dodam jeszcze, że znacznie częściej odczuwam ból głowy [tylko z prawej strony, ból w okolicach skroni]. Chciałam zaznaczy jeszcze, dużo ćwiczę [karate od 9 lat], ale objawy nie występują po wysiłku fizycznym. Ale jakiś czas temu dostałam *solidnego* kopa w część potyliczną głowy. Czy to może mieć związek z tymi wszystkimi dolegliwościami ? Parę lat temu miałam także problem z zatokami... Ostatnie badanie krwi jakie robiłam [początek stycznia] było w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na pewno powinna Pani zostać skonsultowana przez internistę. Zaburzenia oddychania, uczucie braku powietrza może być efektem niedokrwistości (najlepiej powtórzyć morfologię), chorób sercopochodnych (np. zaburzenia rytmu serca, zespół Barlowa), chorób płuc, przemęczenia i stresu. Należy również rozważyć jako przyczynę uraz głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od 3 miesiecy mam cos podobnego zaczelo sie od ataku dusznosci lekkiego bolu w klatce piersiowej poszlam do lekarza stwierdzil ze duzo flegmy sie nazzbieralo rpozepisal jakies antybiotyki i po tych antybiotykach zaczela sie tragedia teraz ciagle gdy oddycham przez nos odczuwam dusznosc w gardle i kaltce piersiowej cieszkomi jest zlapac wiekszy wdech a gdy oddycham taki dziwny dziek jest niewiem jak to opisac letkie charczenie czy cos do tego podobnego niewiem co mam robic latam od lekarzy do lekarzy i nic robiono rpzeswietlenie klatki piersiowej wszystko wporzadku musze dodac ze pale papierosy . Niewiem co mam juz robic.Dodam jeszcze to ze wszystko zaczelo sie po klutni z chlopakiem kiedy zaczelam tak krzyczec dostalam furi ze az zaczelam wymiotywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na terapeutów manualnych a zwłaszcza osteopatię i chiropraktykę. To wyciąganie kasy i pseudomedyczne czary mary. Wystarczy posłuchać czego uczą tych terapeutów na *szkoleniach*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×