Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy można wyczuć nerkę?


Gość monia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przestudiowalam juz cale google i nie znalazlam konkretnej odpowiedzi na moje *niby zwykle i proste* pytanie...:( Czy jest to mozliwe, ze wyczuwam u siebie prawa nerke? Jestem bardzo szczupla i przy odpowiedniej pozycji mam wrazenie ze po prostu ja macam i lekko przesuwam. W necie znalazlam tylko informacje, ze nerka ma możliwość przesuwania się w granicach 1-2 cm (http://portalwiedzy.onet.pl/61320,,,,nerka,haslo.html) i ilustrcyjny opis, ze nerka prawa jest wyczuwalna. Troche ponad miesiac temu mialam robione (z zupelnie innego powodu) badanie usg jamy brzusznej przez lek med. specjalisty radiologa i w opisie wszystkie organy sa bez zmian. A mnie ta sytuacja jakos dziwi... Chyba ze faktycznie *macam* sobie ta nerke, dodam ze nie sprawia mi to absolutnie bolu! Prosze napisac, czy rzeczywiscie moze tak byc... Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie Chcialam jeszcze tylko dodac, ze dotykam ja na prawej stronie brzucha, na wysokosci ostatnich dolnych zeber, w pozycji lezac na lewym boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylam na usg i okazalo sie, ze to *cos* to moja nerka, a dokladnie jeden z biegunow. Podobno u przecietnego czlowieka taka nerka jest bardziej otluszczona niz u mnie i dlatego inni tego nie namacaja. Nerka to organ, ktory przesuwa sie nawet o 3-4cm, dlatego w pozycji na lewym boku jest umiejscowiona w ciut innym miejscu niz na stojaco. Lekarka mowila, ze moze to byc tez fragment jelita, ale po wykonaniu usg zdecydowanie byla to nerka. Pisze tylko o tym jelicie, zeby inni mogli to rozwazyc, podobno to normalne zjawisko, ze ktos odczuwa swoje jelito, ktore rowniez moze troszke wedrowac pod palcami po brzuchu:) wszystko jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×