Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i pieczenie odbytu i okolic


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam bóle odbytu, w fazie kulminacji sprawiały że nie mogłem siedzieć, chodzić a nawet leżeć nie wspominajac już ze wypróżnianie także zadawało bol. Dodam, że uprawiałem stosunek analny-jednak ból pojawił się dopiero po 2 dniach. Poczatkowo miałem lekkie krwawienie i jakąś maź. Farmaceuta zalecił mi maść analon która miała koić ból, jednakże po jej zastosowaniu zacząłem odczuwać pieczenie (które za bardzo nie wiem co mogło oznaczac...gojenie, czy może podrażnienie) dziś zacząłem stosować solcoseryl,fastum i puder bo zaczeły wyskakiwać potówki. Nie ukrywam ze zgłoszenie się do specjalisty jest dla mnie krempujące, dlatego proszę o pomoc na tym forum... z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe objawy choroby hemoroidalnej to świąd, pieczenie i sączenie, pozostawianie śladów stolca, jasnoczerwone ślady krwi na stolcu i papierze toaletowym lub bieliźnie, a także uczucie niekompletnego wypróżnienia. Przyczyną krwawienia, bólu, świądu w okolicy odbytu nie zawsze muszą być hemoroidy: skóra wokół ujścia odbytnicy jest bardzo wrażliwa. Łatwo dochodzi tam do podrażnień, skaleczeń lub zapalenia. W ten sposób może dojść np. do powstania szczeliny odbytu. Pod pojęciem tym rozumiemy głębokie pęknięcie lub owrzodzenie śluzówki odbytnicy, w którym w miarę upływu czasu może dojść do zapalenia. Szczelina może powodować ostry ból oraz często nieznaczne krwawienie. Idź do lekarza-musi to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat swędzi mnie odbyt miałam robioną kolonoskopię odbytu wszystko prawidłowo stosowałam różne maści i nic swędzenie ustępuje tylko w dni kiedy mam okres.Proszę o pomoc .Żadnych innych objawów oprócz okropnego swędzenia nie mam / stolec prawidłowy, brak krwawienia/ nadmieniam ze pije 2,3 filiżanki kawy dziennie czy moze to ma jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rownież od roku mam podobne dolegliwici zrobilam wszystkie możliwe badania wyniki są dobre zaleceniem lekarza jest dieta lekkostrawna ograniczenie słodyczy* soków, pieczywa razowego i herbat owocowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×