Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Który ból wybrać: woreczka czy przydatka?


Gość Zmartwiona przyszła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona przyszła urlopowicz

Od grudnia mam problemy pokarmowe. Mdłości, bóle w nadbrzuszu na środku w okolicach żołądka i po prawej stronie. Parokrotnie wykonywałam badania krwi ( podniesione OB 24-26, reszta w normie, przy ostatnim badaniu ok. 12 czerwca podniesione próby wątrobowe i również OB 25 ), przyjmowałam zapisane leki: Helicid, Cholamid, Cholestil - 6 m-cy, Heparegan - po ostatnim ataku bólu oraz środki rozkurczowe - Scopolan, Spasmolina, No-spa. Robiłam USG , gastroskopię, kał na pasożyty dwiema metodami, sprawdzałam Helicobakter i nic. Kamieni żółciowych też nie stwierdzono, a jednak miałam 3 ataki bólowe ( grudzień i początek czerwca 2 razy ) bez gorączki, ktore ustępowały po przyjęciu środków rozkurczowych ( przy ostatnim bólu zastrzyk rozkurczowy w szpitalu ). Po około 10 dniach diety dosyć rygorystycznej i przyjmowaniu leków wszystko wróciło do normy. Chyba to istotne - mam 44 lata. Od września ubegłego roku biorę Novynette, ale ostatnie opakowanie przerwałam w trosce o wątrobę i woreczek. . Niestety wróciły moje problemy bólowe związane z jajeczkowaniem ( następne pęcherzyki :)), ktore występują około 4-5 dni podczas owulacji. Zacznę chyba znowu brać tabletki od następnego cyklu. Tylko mam wątpliwości, planuję niedługo wyjazd na urlop ( za granicę ) i się obawiam, czy mnie znowu nie "złapie" kolka?, Co może powodować opisane przeze mnie dolegliwości ? Antykoncepcja? Jeśli nie to co? Nikt ( 2 radilogów, 3 chirurgów, 2 gastrologów + lekarz ogólny ) nie postawił mi jasnej diagnozy. :(. Bardzo proszę o odpowiedź na naprawdę nurtujące mnie pytania. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie bez badań i kolejnego wykluczania przyczyn trudno powiedzieć coś o diagnozie. Jeśli ból występuje w nadbrzuszu po stronie prawej to może mieć to jeszcze związek z nerkami, prawostronnym zapaleniem płuc, czy z przyczynami krążeniowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×