Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna po usunięciu znamienia z nosa


Gość PP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponad 2 tygodnie dni temu poddalem sie zabiegowi usuniecia (laser) znamienia ktore mialem na czubku nosa. Po zabiegu rana byla dosc gleboka po czym pokazal sie strupek ktoru zszedl po ok 10 dniach. Jednak zostawiajac niewielkie wglebienie w miejscu zabiegu, wyglada to jak krater wulkanu o glebokosci ok 2mm srednicy ok4mm w calej jego srednicy w dodatku najego dnie jest jeszcze niewielka pozostalosc strupka ktora wysycha z dnia na dzien co rozumiem jest normalne. Pytanie moje jest nastepujace: Czy miejse po zabiegu zrosnie sie calkowicie (mam na mysli czy ,,dziura,, sie wypelni sama) i jak dlugo moze potrwac? Dodam ze krawedz miejsca po zabiegu ladnie sie zabliznila pozostaje tylko kwestia srodka Pyt. 2)Czy moze byc tak ze pozostanie ,,dziura,, w miejscu po zabiegu? Lekarz ktory sie tym zajmuje twierdzi ze wszystko ladnie wyglada, zagoi sie i zrosnie, chcialbym mu wierzyc ale czarno to jakos widze choc mam nadzieje ze to tylko moja paranoja. Na blizne dostalem zel silkyderm ktory mam juz stosowac ale na opakowaniu jest napisane zeby nie stosowac na nie zagojone rany mam tu na mysli pozostalosc strupka ktora trzyma sie jeszcze calkiem mocno wiec jeszcze nie stosuje. Czy to ma znaczenie? Dziekuje ze odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miejse po zabiegu zrosnie sie calkowicie (mam na mysli czy ,,dziura,, sie wypelni sama) i jak dlugo moze potrwac? - raczej powinno wszystko się zagoić, prawidłowe, całkowite uformowanie blizny występuje po około 3 miesiącach Czy moze byc tak ze pozostanie ,,dziura,, w miejscu po zabiegu? - niestety, ale może pozostać niewielkie zagłębienie po takim zabiegu - żel zacząć stosować, gdy strup całkowicie odpadnie, po około tygodniu od jego odpadnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×