Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma clarocellulare G-II renis cum infiltratione capsuale renalis


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam usuniętą nerke w 2002r z powodu raka nerki. przszę przetłumaczyć wynik badania histopatologicznego *Carcinoma clarocellulare G-II renis cum infiltratione capsuale renalis*. Po operacji nie miałem żadnych leków nowotworowych ani chemioterapii ani radioterapii. Obecnie mam coraz częściej bóle kregosłupa ledźwiowego i piersiowego oraz szyjnego.Wg badania rezonasowego jest dyskopatia wielopoziomowa ,protruzje i mozliwe mostki kostne. Czy to mogą być przerzuty do ukł.kostnego ?. W marcu 2009 była scyntygrafia kości i niby nic nie wykazywała a jedynie *słabo odgraniczone obszary podwyższonego gromadzenia izotopu w środkowej części odcinka lędźwiowego i górnej połowie odcinka piersiowego najprawdopodobniej o charakterze zwyrodnieniowo -wytwórczym, które odpowiadają zmianom stwierdzonym w innych badaniach*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carcinoma clarocellulare G-II renis cum infiltratione capsuale renalis - rak jasnokomórkowy (2 stopień zaawansowania histopatologicznego w skali 3 stopniowej) z naciekiem torebki nerki. Jeśli rezonans i scyntygrafia nie wykazały ognisk przerzutowych w kręgosłupie to na pewno takowych nie ma. Bóle są spowodowane właśnie zmianami jakie są opisane w rezonansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×