Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w przełyku


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Mam 26 lat. Od paru lat mamzdiagnozowany refluks, ostatnio objawy nasilily sie i zaczalem brac przez 4 tyg ortanol... w duzej mierze pomogl.... ale razem z tymi objawami doszly tez rownoczesnie inne tzn bole gardla przy przełykaniu, suchosc w gardle, wczoraj odchrakajac sline odchrzaknalem ja z krwia , za drugim razem takze a na drugi dzien zrobilem czesciowo czarny uformowany stolec. (zapewne to byla ta polknieta krew)Bylem u laryngologa ktory powidzial ze mam ropne migdalki(mma troche powiekszone wezly chlonne) tak zastanawiam sie czy moze to nie jest jakis problem z krtania? ale bylem jz u dwoch laryngologow i nic mi nie powiedzieli konkretnego. Dodam ze nigdy nie palilem a alkohol pije okazyjnie. Mam jeszcze tak ze jak ziewne to pierwsza przelknieta slina po ziewnieciu sprawia mi mocny bol gardla. Nastepna juz jest ok. prosze o pomoc. Badani krwi mialem robine 2 miesiace temu - morfologia, ob, crp i wszystko bylo ok. Nie chudne, mam spora nadwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to właśnie następstwo zapalenia ropnego migdałków. W takim ostrym stanie zapalnym może dochodzić czasami nawet do krwawienia z ropni migdałków i krew może dostawać się przez przełyk do żołądka. Czy wszystko jest w porządku z przełykiem czy też żołądkiem należałoby wykonać gastroskopię. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący. Należałoby także zastanowić się nad usunięciem silnie zmienionych zapalnie migdałków (decyzję w tej sprawie musi podjąć laryngolog).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×