Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spuchnięty członek


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam do Państwa pytanie. Mianowicie wczoraj kochaliśmy się z mężem, przy źle skoordynowanych ruchach członek męża nie wszedl tam gdzie powinien... podczas podniecennia z dużą siłą ześliżnął się i nie trafił do pochwy lecz *uderzył* w jedną z *kości* mojego krocza... Ból był bardzo silny... w pierwszej chwily mysleliśmy,że doszło nawet do złamania czlonka, gdyż automatycznie się skrzywił, jakby dosłownie był złamany. W tej samej chwile mocno opuchł i zaczął sinieć. Mąż pojechal na pogotowie i dziś czeka go operacja. Mieszkam poza granicami Polski dlatego też kieruję do Państwa pytanie, co to może być , jakie są powikłania i czy jest jakieś zagrożenie dla życia męża??? Z tego co mąż mi powiedział to doszło do zerwania jakiegos mięśnia, ścięgna... jednak nic więcej nie wiem,gdyż lekarze nazywają *tę* przypadołość wyłącznie w swoim jężyku (po norwesku)... W tej chwili czlonek jest aż siny... Bardzo proszę o odpowiedź... Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie właśnie doszło do złamana członka czyli zniszczenia miejscowego ciał jamistych i gąbczastych prącia z wylewem krwawym poza ich struktury. Powikłaniem takiego wydarzenia może być utrwalony brak wzwodu, a nawet trudności w oddawaniu moczu wskutek ucisku krwiaka na cewkę moczową. Trzeba, aby ten stan był odpowiednio zaopatrzony przez urologów. Taka przypadłość nie powoduje zagrożenia życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bożena

moja córcia złamała obie kośći podudziapo 7 tyg unieruchomienia( miałanie tanąć na tej nodze) ściągli jej gips i bez rechabilitacji pan doktor stwierddził ze ma tą nogę rozchodzić a ona nie umie na niej staeaćtwierdzi że ja boli i kostke ma strasznie opuchniętą co robiżproszęo odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba w tej sprawie udać się do poradni rehabilitacyjnej. Zapewne będą konieczne zabiegi rehabilitacyjne i oczywiście odpowiednie ćwiczenia. O wszystkim zadecyduje lekarz rehabilitant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×