Usuwanie popręgu Webera na rzepce kolanowej

użytkownik
Władysław

Witam!

Miałem złamanie z przemieszczeniem rzepki kolana lewego, było sześć tygodni gipsu, po rehabilitacji (mgt) z nogą nie jest dobrze, bo niewiele się zgina (może ok 20 stopni), ale nie tego miało dotyczyć pytanie. Założono mi popręg Webera, który jest z drutów Kirschnera. Zastanawia mnie kilka rzeczy.
* Jak będzie przebiegało usuwanie drutów?
* Czy do usuwania drutów będę musiał znów iść do szpitala?
* Czy będzie stosowane znieczulenie, a jeśli tak, to czy będzie ono zewnątrzoponowe?
* W jaki sposób druty będą usuwane?

Z góry dziękuję za poświęcenie mi kilku minut.

Reklama
użytkownik
stapler

Jak będzie przebiegało usuwanie drutów?
- najczęściej takie druty usuwa się w znieczuleniu miejscowym
Czy do usuwania drutów będę musiał znów iść do szpitala?
- usuwa się je w warunkach szpitalnych
Czy będzie stosowane znieczulenie, a jeśli tak, to czy będzie ono zewnątrzoponowe?
- raczej miejscowe, ale o znieczuleniu zadecyduje ortopeda
W jaki sposób druty będą usuwane?
- łapie się je specjalnym narzędziem i wyciąga pociągając, ranę po drutach zaszywa się

użytkownik
Władysław

Mam jeszcze jedno pytanie:
*Czy jest to zabieg, czy operacja?
*Ile czasu będę musiał spędzić w szpitalu po przebytej operacji/zabiegu?

użytkownik
stapler

Po łacinie operatio znaczy zabieg. Zabieg i operacja to to samo, to synonimy. Czasami chorego wypuszcza się już w dniu zabiegu lub w następnym dniu.

użytkownik
Michał

Ja mialem robiony ten zabieg pare dni temu i zostal tak wykonany jak opisal stapler ze znieczuleniem miejscowym trwalo to ok 50 min.Dzien po zabiegu wyszedlem do domu .

użytkownik
Piotr

Witam-ja miałem usuwany popręg przedwczoraj,znieczulenie od pasa w dól.zabieg trwał ok 50 min.,znieczulenie póściło po8 godz,na nastepny dzień poszedłem do domu-teraz sie zrastam...

użytkownik
władysław

Jak długo po takim zabiegu - operacji wraca się do zdrowia ? czy znowu trzeba kule poprosić o pomoc?

użytkownik
Darr

Witam, ja popreg mialem wyjety po 4ech m-cach czyli przez ten czas praktycznie zero zginania w kolanie, po pol roku wrocilem do pracy (noge zginalem mniej wiecej do kata 90stopni). Teraz mam zlamany piszczel w tej samej nodze i boje sie zeby to nie trwalo dluzej *P

użytkownik
mirek

Czy zawsze trzeba usuwać popręg webera?

użytkownik
Jolanta

Jestem po Operacji rzepki lewej Jest Ona Zespolona metedom Webera przez 8 tygodni muszę nosić Ortezę która ustawiona Jest na 0 , 609 Jadę do Polanicy Zdrój Ze skierowaniem Do kontroli niewiem co mnie czeka boję się usuwania drutów czy po usunięciu Będzie Rehabilitacja? i Jak Długo? proszę o Odpowiedz

użytkownik
Marcin

Witam , usuneli mi tydzień temu popęg Webera , Jak go nosilem przez 4 m-ce to około 25stopni zginałem kolano , czy moze mi ktoś powiedziec jak dlugo trwa rehabilitacja i czy jak nosiliscie ten popręg to zginaliście kolana , Pozdrawiam

użytkownik
kuba

Ja mam taki popreg juz kolo 5 lat i zginam noge w moze 95 procentach.. powiedzcie mi czy po takim czasie mozna to normalnie wyciagnac?

użytkownik
rafał

Witam po 6 tygodniach od rekonstrukcji popręgiem webera trafiłem na rehabilitacje, pierwsze co to dostałem opieprz że za puźno, po drugie odstawić kule w kąt i stabilizator też, i się zaczeło po 4 tygodniach rehabilitacji z bólem bo z bólem zginam 90 stopni i w miare normalnie chodze, a kiedy druty będą wyciągać to niewiem

użytkownik
Piotr

Witam! Popręg webera miałem wstawiany ponad rok temu w wyrostku łokciowym. Obawiam się, że jest to zdecydowanie za długo. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak długo mogę go mieć w sobie i czy nie jest za późno na wyjęcie tego?

użytkownik
Henryk z HH

Czy zawsze jest jest konieczne Zabieg usuniecia popregu Webera po Otwarte nastawienie z wewnetrzna stabilizacja przy uzyciu w/w Popregu ? OP.miala miejsce 20.06-2014 ( noge moge zginac pomimo obrzeku)

Twoja odpowiedź