Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie wyrostka robaczkowego


Gość sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastian

Witam jestem po operacji wyciecia wyrostka robaczkowego 09.02.2010 miałem wykonaną operację kiedy mam się udać na sciągniecia szwów po operacji bo nie wiem i co to oznacza że mam się zgłosić po wynik badania histopatologicznego bo nie rozumiem pozdrawiam serdecznie i gdzie mogę odebrać ten wynik bo za bardzo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwy zazwyczaj usuwa się między 10-14 doba po zabiegu. Wyrostek robaczkowy po usunięciu został wysłany do badania histopatologicznego (to standardowe postępowanie). Badanie to polega na obejrzeniu wyrostka robaczkowego pod mikroskopem i określeniu patologii jaka w nim występuje. Wynik zazwyczaj otrzymuje się po 2-3 tygodniach od zabiegu i odbiera się w sekretariacie oddziału chirurgicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Witam serdecznie panie doktorze ponownie 09.02.2010 miałem zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego a dzisiaj mamy 15.02.2010 i strasznie mnie boli ta rana co mam od wyrostka i mam tam szwy i moja mama powiedziała że mam to bardzo opuchnięte i nie wiem od czego to mogło powstać i jak mam dalej z tym postępować proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, też jestem świeżo po wycięciu wyrostka ( 9dzień) , z tego co piszesz to możliwe że wdała ci się jakaś infekcja, chociaz zależy jak bardzo zwiększył się ból. Jak chodzi o mnie to dostałem infekcji jakąś bakterią i leczony jestem antybiotykami, jak pochodze to też brzuch troszke przypuchnie, ale po odpoczynku wraca do siebie...rane po cięciu powinno sie przemywać(odkarzać) i gdy nie ma jakiejs ropy to dać jej też pooddychać, nie trzymać ciągle zawiniętej.Krótko - jesli masz w pobliżu rany bardzo twardo to możliwa infekcja, jeśli cieknie lub ropa - to też infekcja, tak czy siak, jak są wątpliwości to do poradni hirurgicznej trzeba jechać, im szybciej coś znajdą tym mniejsze dolegliwości później, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Ja jestem już po sciągnieciu szwów od wyrostka robaczkowego lekarz chirurg uznał że nie ma potrzeby żebym miał dłużej założone szwy ponieważ rana mi się bardzo dobrze goi i dlatego miałem sciągniete szwy.Nie mam też żadnej diety i mogę jeść już wszystko tylko teraz nie mogę przesadzać ze chodzeniem po schodach jeźdżeniu rowerem i dźwiganiu ciężarów ponieważ rana może mi się rozejść a tego to bym nie chciał ponieważ jest to bardzo bolesne i naprawdę nie chciał bym tego przeżyć.A ty jak się teraz czujesz jak twoje zdrówko.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×