Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wady laparoskopii przepukliny pachwinowej


Gość Marek.

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku operacji przepuklinowej spotkałem się z opinią krytykującą laporoskop. Oto cytat: Operację można przeprowadzić również laparoskopowo, bez rozcinania skóry. Ta metoda ma swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi uważają, że chory szybciej zdrowieje, bo rana pooperacyjna jest niewielka. Przeciwnicy twierdzą natomiast, że laparoskop nie daje możliwości precyzyjnego umocowania siatki, przez co zdarzają się nawroty choroby. koniec cytatu. Bardzo proszę o wyjaśnienie tych wątpliwości, czy naprawdę laparoskop nie daje możliwości dobrze wykonanej operacji? Osobiście bałem się tego laparoskopu i chciałem cięcie nożem, jednak lekarz stwierdził iż mam z obydwu stron przepuklinę, zatem przekonał mnie do laparoskopu. Jakie istnieje prawdopodobieństwo że mam powód teraz do obaw? Dzięuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wyjaśnienie tych wątpliwości, czy naprawdę laparoskop nie daje możliwości dobrze wykonanej operacji? - według mnie to nieprawda, zabiegi laparoskopowe w przypadku przepuklin wykonuje się z reguły w trudnych przypadkach, kiedy są wznowy przepuklin lub także stosuje się je u sportowców (gdzie nadal w przyszłości będą znacznie obciążone powłoki brzuszne), czyli zabieg tego typu jest najbardziej zabezpieczający przed wznową Jakie istnieje prawdopodobieństwo że mam powód teraz do obaw? - trzeba zdecydować się na to co proponuje chirurg, on najlepiej zna się na tym jaki typ operacji w Pana przypadku jest najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laparoskopia. Jestem trzeci dzień po zabiegu tą metodą,zalecaną właśnie przez chirurga.Przepuklina pachwinowa prawostronna.Chodzę śmiało i wykonuje wszystkie czynności,które nie wymagają wysiłku.Odczuwam lekki ból,ale to jest nieodzowne-tak sądzę.Jest to o tyle wygodne dla pacjenta,że nie ma żadnych szwów w pachwinie,co z pewnością jest bardziej uciążliwe w przypadku pacjentów z nadwagą.Polecam tę metodę jak najbardziej dla wszystkich,którzy mają problem z przepukliną w pierwszym jej stadium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku małej przepukliny to laparoskopowo w dużych i rozległych metodą tradycyjną * założenie siatki jest pewniejsze i bardziej precyzyjne. Najlepiej znieczulenie ogólne po zabiegu można po dwóch godz. chodzić. Przy znieczuleniu w kręgosłup można być bez czucia 12 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×