Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w lewym boku brzucha


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. już od dawna (jakieś 2-3 lata) miewam bóle w lewym boku brzucha poniżej żeber tak jakby w okolicy żołądka, trzustki.Bóle zwłaszcza odczuwam po zjedzeniu czegoś smażonego,tłustego,odgrzewanego i ostrych przypraw. Ból nie promieniuje odczuwam go zawsze w tym samym miejscu i nie jest on silny. Odczuwam go bardziej w pozycji siedzącej niż stojącej lub leżącej na plecach. Miewam dość częste gazy, stolec wydaje być się być normalny czasem bywa zadki ale nie wodnisty, kolor bywa różny ale nie smolisty czy żółty. nie miewam gorączki , mam apetyt i nie tracę na wadze raczej przybieram.mam 24 lata dodam ze w mojej rodzinie prawie każdy miał kamienie. Proszę o odp. co to może być??. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To może być choroba wrzodowa żołądka/dwunastnicy, zapalenie żołądka/dwunastnicy. Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, zleci on wykonanie podstawowych badań krwi i ewentualnie skieruje na gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same dolegliwości. Myślę, że jest to podrażnienie jelita grubego po zjedzeniu rzeczy smażonych, tłustych,albo różnych na raz / imieniny lub święta/ Teraz też mnie to dopadło! Już nie chce mi się chodzic do lekarza. Miałam robioną gastroskopię, która na szczęście nic nie wykazała. Było to wiele lat temu. Z reguły niewiele jem ,ale często i zawsze myślę żeby jeszcze bardziej dbać o siebie, ale zdarzyło mi sie że od samego próbowania w czasie gotowania bigosu dostałam tych dolegliwości.... To nie jest śmieszne , zjadłam tylko mały talerzyk bigosu...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tez tak mam:( Ale znalazłam na to lekarstwo jeść, jeść i jeszcze raz jeść. To od głodzenia. Jeśli jem regularnie to nic mi nie jest a jeśli tylko nie zjem w ciągu godziny czegoś a jestem głodna potem skręca mnie z bólu , mam mdłości, kręci mi się w głowie. I tak przez parę dni dopóki się nie uspokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdalena

witam wszystkich , tez jak Wy mam podobne dolegliwosci... bylam u roznych dr... mialam przerozne badania , bo oczywiscie wmawialam sobie ze mam raka ... jak o tym mowilam kazdy dr sie ze mnie smial.. powiedzieli mi ze rak w moim wieku to inna historia... takze dalam sobie juz spokoj .... moj bol pojawial sie raz albo 2 razy na miesiac nie byl silny takie cos jakby mi ktos palca kolo zebra przycisnal ... i wicie co ? potem dopiero sie zorientowalam , ze ten bol pojawia sie wtedy kiedy mam dostac miesiaczke ... hehe smieszne to jest i dla mnie i dla dr... ale prawdziwe.... innych bol brzucha nie dokucza a innym jak nas dokucza , lecz trzeba zawsze znalesc przyczyne , najlepiej pojsc na pogotowie , powiedzialam ze mam bole brzucha , odrazu wzieli mnie do szpitala po 2 dniach wyszlam , mialam przeprowadzone wtedy badania wszystkie.... nic nie znalezli . zycze zdrowia dla wszystkich ! 3majcie sie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu od wielu czytelniczek ja jestem mężczyzną. Od około 10 lat mam podobne objawy - w okolicy trzustki ból, tak jak ktoś ujął- jakby mi ktoś tam palec wciskał. Miałem dwukrotnie w tym czasie robione USG, które niczego nie wykazało. Obecnie ból znów się nasila i wbrew wielu piszącym, wcale nie wiąrzę go z jedzeniem, po prostu jest. Jednak od kilku dni staje się nie do zniesienia. Czy nie ma jakiegoś domowego sposobu aby go złagodzić, zanim pójdę do jakiegoś specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chorowitka

kurcze mam podobny problem , tylko że kiedy mnie zacznie boleć to ból ten promieniuje do kręgosłupa. Ból jest tak paraliżujący że nie mogę się ruszyć przez kilka minut. Nie wiem czy to po lekach czy objawy kolejnej choroby. Do jakiego lekarza miałabym się zgłosić (byle nie do rodzinnego bo tam musiałabym wiedzieć co mi dolega żeby móc podpowiedzieć pani doktor )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam te same dolegliwości *( z tym że od około 10 lat i ból przeważnie jest nie do zniesienia.Ulgę odczuwam często po nospie i po wypróżnieniu (nie zawsze można) u lekarza jeszce nie byłam ponieważ najpierw muszę wyleczyć nerki z kamieni*) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam identyczny problem. przy jednym z takich ataków bólu wylądowałam w szpitalu ale podali mi tylko kroplówkę i to wszystko nie stwierdzili kompletnie nic. ja nie mam tak ani po smażonym ani po tłustym po prostu raz na dwa miesiące czasem nawet częściej boli mnie pod żebrami i ból nie mija nawet po proszkach. po prostu musi przejść i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polskakanadyjka

Ja tez miewam takie bole od kilku lat i wiecie co? to celiatka tak reaguje,niestety nie ma na to lekarstwa i jak tylko troszke *zaraze* swoje posilki glutenem wtedy bole przychodza, wyproznianie czestsze i to trwa kilka dobrych dni...........takze wszystkim ktorzy posiadaja te symptomy proponuje zrobic badania na gluten......pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat mam bóle z lewej strony, ale w okolicach jelit. Mam problemy z wypróżnianiem - czyli chodzę do łazienki mniej więcej raz na tydzień. Niedawno miałam robione usg pod kątem kamieni w woreczku. Ale kamieni nie mam. Może to coś z jelitami? Problemy z wypróżnianiem mam podobno od urodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu(około 6 lat), mam podobne dolegliwości,tzn.bóle brzucha,bardzo częste biegunki(do kilkunastu razy dziennie),wreszcie wybrałąm się do lekarza i zostawili mnie w szpitalu,na wszystkich możliwych badaniach(gastro, kolono,obecność pasożytów.itp,)nawet wzięli mi wycinek z jelita,bo moje jelito było pozbawione*włosków*,więc podejrzewali celiakie,toczeń, itp.(nie traciłąm na wadze,wręcz przeciwnie),wyniki wyszły negatywne. Kończę jeść sterydy,na to zapalenie jelit,ale przyczyny nadal nie są znane. Jeść prawie nic nie mogę bo może być to wynik jakiejś alergii pokarmowej,już nie wiem co robić,bo to naprawde jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelino, znajomy miał podobne objawy do opisanych przez ciebie. Badania nic nie wykazywały. Pomogło leczenie pod kątem bakterii, wirusów i grzybów przewodu pokarmowego które zaproponował doświadczony internista. Objawy ustąpiły teraz musi jedynie bardzo dbać o przewód pokarmowy, by mnożyły się tylko dobre bakterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×