Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z jelitem i woreczkiem żółciowym


Gość beatab29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość beatab29

Witam!Mam na imie Beata mam 32 lata mam takie pytanie.Trzy tygodnie temu miałam robioną kolonoskopie z pobraniem wycinków.Wynik brzmi jelito grube bez zmian lekkimi nadżerkami po płynie przeczyszczającym i po wyniku histopatologicznym śluzówka jelita grubego z nielicznymi naciekami zapalnymi.Gastrolok powiedział ze to bardzo dobry wynik i nie mam sie czym martwic .Po trzech tygodniach objawy powróciły tym razem okazuje sie ze to zapalenie woreczka żółciowego ból rozlewa mi sie po całym brzuchu miałam robione już chyba wszystkie możliwe badania i wszystkie są bardzo dobre.Jestem osobą nie palącą ,nie pijącą odrzywiam sie tak zdrowo.Więc mam pytanie czy ten wynik z kolonoskopi jest prawidłowy i czy może od początku miałam problemy z woreczkiem żółciowym i on mi tak promieniuje? Kamieni brak bóle brzucha nieustające jakie badania mogę jeszcze wykonać?helicobakter wynik ujemnu krew w kale ujemny pasożytów nie mam.Proszę o szybką odpowieć i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dolegliwości raczej od początku są związane z zapaleniem pęcherzyka żółciowego. Wynik z kolonoskopii tylko opisuje niewielki stan zapalny, nieistotny klinicznie. Czasami, rzadko, ale występuje bezkamicze zapalenie pęcherzyka żółciowego, które można rozpoznać w czasie USG (pogrubienie ściany pęcherzyka). Taki stan trzeba skonsultować z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beatab29@o2.pl

Witam!Wyszłam ze szpitala dwa dni temu zrobiono mi znowu wszystkie badania i usg.Nie znaleziono zupełnie nic żadnego stanu zapalnego woreczka żółciowego.Gdy jestem karmiona dożylnie jest wszystko ok gdy wracam do normalnego jedzenia ból wraca pod prawe żebro plecy i jelita.Zrobiono mi już wszystkie konieczne padania.Może to psychiczne podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×