Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i napięcie mięśni


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poniższy opis mojego przypadku skłania się ku nowotworowi? Zacznę od tego, że mam 29 lat. I bardzo się przejmuje swoim zdrowiem. Od jakiegoś czasu (2-3 miesięcy) odczuwam napięcie mięśni po lewej stronie ciała z boku jamy brzusznej, tak jakby na nerkach z boku. Również między koścmi midnicy, a koścmi żeber po lewej stronie. Również bolą mnie żebra z lewej strony tak jakby ktoś mnie rozpychał od środka. Najbardziej to na żebrach wolnych i żekomych. Bardzo czuję mięsień skośny i mięsień brzucha, tak jakby mi wystawał przy dotyku. Jakby nie był na swoim miejscu. Może to wzięło się, z tego, że wiee razy ostatnio sprawdzałem go poprzez macanie. Ciągle mi się wydaje, że mam jakieś guzy i garby w brzuchu, że bolą mnie kości żebrowe. W ubiegłym roku końcem sierpnia miałem przeprowadzane USG jamy brzusznej (brak zmian) a końcem grudnia robiłem badanie krwi - OB było 1, a białko CRP było brak, reszta morfologii była dobra w normie. Badanie krwi robiłem jak mnie już to pobolewało w brzuchu. 1. Co mnie tak może boleć? 2. Mógły powstać jakieś zmiany guzowe w brzuchu i płucach? 3. Czy może to być neuralgia? Jesli tak to ból nie zwiększa się przy głębokich wdechach, ani przy ucisku. Jedynie zwiększa się przy pewnych ruchach tułowia, ale też nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co mnie tak może boleć? - trudno określić bez bezpośredniego badania, być może to tylko zwykłe nerwobóle, najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza 2. Mógły powstać jakieś zmiany guzowe w brzuchu i płucach? - nie określi się tego bez konsultacji bezpośredniej z lekarzem, on po badaniu wyjaśni co się dzieje i ewentualnie zadecyduje o dodatkowych badaniach 3. Czy może to być neuralgia? - tak właśnie, to może być neuralgia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×