Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma partin mucocellulare ventriculi


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziś dowiedziałam się ze moja 78 letnia mama ma raka żołądka rozpoznanie :Adenocarcinoma partin mucocellulare ventriculi co to oznacza ,jakie mogą być rokowania i co zastosowac? Jakie zastosowac srodki ostroznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adenocarcinoma partin mucocellulare ventriculi - gruczolakorak częściowo śluzowokomórkowy żołądka Trudno mi określić bez szczegółów klinicznych (wielkość guza, stan kliniczny pacjenta, opis gastroskopii i innych badań laboratoryjnych i obrazowych) rokowanie. Jeśli guz jest niewielki, bez przerzutów i możliwe będzie jego całkowite usunięcie (resekcja żołądka) to rokowanie będzie dobre. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem i onkologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie i dziękuje za odpowiedz. Jeśli można to mam jeszcze kilka pytań. Znam już diagnozę nowotwór złośliwy żołądka-odżwiernik.Czy jest inne wyjście niż operacja? Mama ma 78 lat i serce bardzo słabe.Czy może być zastosowana chemioterapia lub radioterapia lub inne leczenie?Napisze wyniki badan jakie mam :gastroskopia.Przełyk bez zmian.Dno i trzon żołądka podatne na insuflację, okolica antrum jest rozległe, nieregularne owrzodzenie obejmujące ścianę tylną/ górną i przednią, częściowo przechodzące na dystalną część trzonu. Powierzchnia zmiany pokryta jest włóknikiem, masami martwicznymi, w dwoch miejscach widoczny są skrzepy. Odżwiernik drożny. Opuszka i część dalsza dwunastnicy bez zmian. Wynik badania histopatologicznego. Rodzaj materiału: oligobioptaty zmiany żołądka . Dane kliniczne : jak w opisie z gastroskopii Ca ventriculi susp. Rozpoznanie mikroskopowe Adenocarcinoma partim mucocellulare ventriculi . Massae necroticantes. i badanie Usg :Wątroba normoechogeniczna, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Rysunek naczyniowy wątroby prawidłowy.Pęcherzyk żółciowy zawiera ok 3 złogi wlk, 5-7mm, ściana w normie. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka normoechogeniczna,bez zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony.śledziona jednorodna,prawidłowa. Stanpo prawostronnej nefrektomii- nie stwierdza sie zmian patologicznych w lozy po zabiegu.Nerka lewa o wym:116mm, grubość miąższu średnio:9mm zarysy nierówne widoczne 2 torbiele wlk 7-8mm oraz w górnym biegunie nerki zmiana hyperechogeniczna wlk 6.3/6.9mm mogąca w badaniu usg odpowiadąc zmianie łagodnej o typie AML-konieczne badanie kontr za 3 mce. UKM nerki lewej bez kamicy,i zastoju moczu -widoczne zaleganie moczu w kielichach-zm,pozapalne..świetle. Macica niepowiększona. Trzon 53/20/23 mm zanikowa. Przymacicza bez zmian chorobowych. Wolnego plynu w jamie brzusznej nie stwierdza się. Przestrzeń zaotrzewnowa okołonaczyniowa w normie. dodam ze 1 w 1981 roku miała mama usunietą nerkę (był nowotwór) ,a w 2000 roku rozpoznano nowotwór złośliwy szyjki macicy operacji nie było tylko radioterapia i jeden raz brachyterapia to wszystko co mogę napisać o wynikach i bardzo proszę o poradę co ewentualnie można zrobić i jakie podjąć kroki w tej sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym skutecznym sposobem leczenia raka żołądka jest operacja czyli resekcja żołądka. Chemio- czy radioterapia jest w wypadku tego raka nieskuteczna. Trzeba niestety poddać się temu zabiegowi. Stopień zaawansowania miejscowego procesu nowotworowego jest bardzo duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu tacie rak pękł i trzeba było operować natychmiast. Dodam ,że tata był odwodniony skrajnie wyczerpany organizm, dostał kilka kroplówek wzmacniających i odżywczych i przeszedł operację całkowitego usunięcia żołądka, śledziony węzłów chłonnych i z wątroby pobrano wycinek do badania, tata był operowany prawie 8 godzin. Wazy w chwili obecnej zaledwie 38 kg. Mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej dodam ,że mija 3 tydzień od operacji. Dzisiaj wzywałam karetkę bo dostał silnych bóli brzucha,aż płakał a dodam, że jest twardy, więc ból był ogromny , dostał zastrzyk przeciwbólowy i rozkurczający . Po pewnym czasie ból ustąpił może nie całkowicie ale stał się do zniesienia, Także namów mamę na operację . Bo napiszę tak nic gorszego już nie może się stać,a może akurat być lepiej czego z całego serca życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×