Dyskopatia i naczyniak kręgosłupa

użytkownik
Jan

Wynik mojego MR to na poziomie L5/S1 srodkowa wypuklina krażka i na poz. L4/L5 środkowa wypuklina krazka modelująca worek oponowy i dochodząca do obu korzeni nerwowych.Spłycenie lordozy lędzwiowej, zaostrzenie kata krzyzowo lędzwiowego.Naczyniak trzonu L4 2.2x2.4x3 cm. Moje pytanie brzmi,czy konieczna jest operacja dyskopati (diam), i czy mogę być poddany rehabilitacji przy obecnosci naczyniaka ?

Reklama
użytkownik
stapler

Raczej nie ma wskazań do operacji. Myślę, że wystarczająca będzie rehabilitacja. Jednak najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem. On po badania i przejrzeniu badań dodatkowych zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

użytkownik
Bolesław

Na badaniach powiedzieli mi, że w trzonie kręgu L1 widoczny jest naczyniak z licznymi zwapnieniami sklerotyzacja ze złamaniem górnej płytki trzonu. Czy potrzebna będzie operacja? Prosze o szybką odpowiedz.

użytkownik
stapler

Raczej nie. Najlepiej jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem.

użytkownik
irena

Mam naczyniaka w rzucie kanalu kregowego na poziomie c2 w wymiarze strzalkowym dlugosci do 23mm nie moge miec badania mr bo mam endoprotezy biodrowe czy bedzie konieczna operacja? Proszę o szybką odpowiedź

użytkownik
wlodzimierz

Naczyniak w kregosupie piersiowym Th10 nasadzie łuku o charakterze naczyniaka co to znaczy. Czy to jest grożne. prosze o pomoc.Jak to leczyć .Cwicze w ciagu dnia po 15 minut i zadnych efektuw nie widze.

użytkownik
Włodzimierz

Czy naczyniak w kregosupie leczy sie operacyjnie.Th10 kregosup piersiowy.

użytkownik
Kamil

Generalnie tak, ale zależy też na jakiego lekarza trafisz - takiego co idzie na łatwiznę czy takiego, co zrobi wszystko, by Ci pomoc bez lecenia z nożem od razu... Z klinik, które znane sa ze skutecznego, ale bezinwazyjnego leczenia kręgosłupa najlepszą jest Vertebralia, co wiem z obdukcji. Może wiec tam spróbuj. xx

użytkownik
Włodzimierz

A wiesz może gdzieś bliżej poznania bo ja jestem z wrześni.Żeby tego naczyniaka zlikwidować.

użytkownik
TOMASZ

Kolezanki i koledzy naczyniaki polecam leczyc w lublinie lub w jastrzębie zdrój.ale do tego czy ktoś ma naczyniaka potwierdza badanie angiograficzne i w tedy można podjąć działania.

użytkownik
lol

@Kamil:
*, co wiem z obdukcji* - to żeś strzelił antyreklamą

(* autopsji )

użytkownik
Maria

Witam,u mnie naczyniaka na poziomie Th12 wykrył rezonans, jest on wielkości ok 2cm. Przeraziłam się gdy otrzymałam wynik.Byłam załamana, przerażona ogromnie,tym bardziej że półtorej roku temu przeszłam poważną operację kręgosłupa szyjnego. Jeden z lekarzy prowadzących, wogóle zignorował mojego naczyniaka.Natomiast inni lekarze mówią o dużym niebezpieczeństwie jakim jest mój naczyniak.Wiem że może w każdej chwili pęknąć,wtedy wózek inwalidzki w najlepszym przypadku.Ale wiem że będzie konieczna radioterapia,jeżeli choć odrobinkę urośnie.Żadne rehabilitacje mi nic nie dają,wręcz przeciwnie,czuję się gorzej.Bóle ogromne,nie do zniesienia momentami.Sama nie wiem co będzie dalej,i co tak naprawdę można z tym zrobić.Poszukuję specjalisty od naczyniaków kręgosłupa.Pozdrawiam,Maria z Koszalina

użytkownik
Maria

Pragnę jeszcze nadmienić,że mój naczyniak znajduje się w środku kręgosłupa przy rdzeniu,więc nie jest on operacyjny,z wiadomych przyczyn.Rdzeń może zostać uszkodzony. Nie mam jednak pojęcia czy jest on łagodnym czy złośliwym paskudztwem.Co mogę zrobić aby wiedzieć jaką jest zmianą? Proszę o pomoc!!! Maria z Koszalina

użytkownik
Artur

Do Marii.
Ja mam naczyniaka w nasadzie łuku Th10.Wykryto u mnie w rezonansie magnetycznym.Bo odczuwam ból w odcinku piersiowym kręgosupa.Co dziennie.Wlaśnie nie wiem czy od tego naczyniaka mnie boli czy od zwyrodnienia.Nawet robiłem scyntografie i wyszedł mi wynik taki. Nieznacznie podwyższona koncentracja znacznika w obszarze łuku Th10 po stronie lewej.Zwiększona aktywność w części bocznej kłyykcia bocznego prawej kości piszczelowej- najprawdopodobnej na tle pourazowym.Pozostale części układu kostnego bez ognisk patologicznego gromazdenia radioizotopu.Cwiczenia robię co dziennie po 15 minut i rehabilitacjiprzeszłem juz kilka a ból nadal sie utrzymuje. Sam już nie wiem do kogo się zgłosić.Ten ból to mi przeszkadza w życiu co dziennym .A chciałbym do pracy wrócić,.

użytkownik
Maria

Dzięki Arturze. Mi też ból bardzo przeszkadza w życiu,wszelkie pruby rehabilitacji nic nie dają.Do tego mam silną skoliozę odcinka piersiowego. A jak już wcześniej pisałam ,jestem po operacji szyjnego.Byłam bardzo aktywna,Teraz jestem na rencie od 20010r,oczywiście toczyłam walkę sądową z ZUS-em, którą wygrałam.Wolałabym wrócić do pracy,no cóż,zdrowie nie pozwala mimo,że mam dopiero 40 lat.Szukam specjalisty zajmującego się naczyniakami w kręgosłupie.Nie wiem co robić?