Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskopatia i naczyniak kręgosłupa


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik mojego MR to na poziomie L5/S1 srodkowa wypuklina krażka i na poz. L4/L5 środkowa wypuklina krazka modelująca worek oponowy i dochodząca do obu korzeni nerwowych.Spłycenie lordozy lędzwiowej, zaostrzenie kata krzyzowo lędzwiowego.Naczyniak trzonu L4 2.2x2.4x3 cm. Moje pytanie brzmi,czy konieczna jest operacja dyskopati (diam), i czy mogę być poddany rehabilitacji przy obecnosci naczyniaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma wskazań do operacji. Myślę, że wystarczająca będzie rehabilitacja. Jednak najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem. On po badania i przejrzeniu badań dodatkowych zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bolesław

Na badaniach powiedzieli mi, że w trzonie kręgu L1 widoczny jest naczyniak z licznymi zwapnieniami sklerotyzacja ze złamaniem górnej płytki trzonu. Czy potrzebna będzie operacja? Prosze o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wlodzimierz

Naczyniak w kregosupie piersiowym Th10 nasadzie łuku o charakterze naczyniaka co to znaczy. Czy to jest grożne. prosze o pomoc.Jak to leczyć .Cwicze w ciagu dnia po 15 minut i zadnych efektuw nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, ale zależy też na jakiego lekarza trafisz - takiego co idzie na łatwiznę czy takiego, co zrobi wszystko, by Ci pomoc bez lecenia z nożem od razu... Z klinik, które znane sa ze skutecznego, ale bezinwazyjnego leczenia kręgosłupa najlepszą jest Vertebralia, co wiem z obdukcji. Może wiec tam spróbuj. xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie naczyniaka na poziomie Th12 wykrył rezonans, jest on wielkości ok 2cm. Przeraziłam się gdy otrzymałam wynik.Byłam załamana, przerażona ogromnie,tym bardziej że półtorej roku temu przeszłam poważną operację kręgosłupa szyjnego. Jeden z lekarzy prowadzących, wogóle zignorował mojego naczyniaka.Natomiast inni lekarze mówią o dużym niebezpieczeństwie jakim jest mój naczyniak.Wiem że może w każdej chwili pęknąć,wtedy wózek inwalidzki w najlepszym przypadku.Ale wiem że będzie konieczna radioterapia,jeżeli choć odrobinkę urośnie.Żadne rehabilitacje mi nic nie dają,wręcz przeciwnie,czuję się gorzej.Bóle ogromne,nie do zniesienia momentami.Sama nie wiem co będzie dalej,i co tak naprawdę można z tym zrobić.Poszukuję specjalisty od naczyniaków kręgosłupa.Pozdrawiam,Maria z Koszalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę jeszcze nadmienić,że mój naczyniak znajduje się w środku kręgosłupa przy rdzeniu,więc nie jest on operacyjny,z wiadomych przyczyn.Rdzeń może zostać uszkodzony. Nie mam jednak pojęcia czy jest on łagodnym czy złośliwym paskudztwem.Co mogę zrobić aby wiedzieć jaką jest zmianą? Proszę o pomoc!!! Maria z Koszalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marii. Ja mam naczyniaka w nasadzie łuku Th10.Wykryto u mnie w rezonansie magnetycznym.Bo odczuwam ból w odcinku piersiowym kręgosupa.Co dziennie.Wlaśnie nie wiem czy od tego naczyniaka mnie boli czy od zwyrodnienia.Nawet robiłem scyntografie i wyszedł mi wynik taki. Nieznacznie podwyższona koncentracja znacznika w obszarze łuku Th10 po stronie lewej.Zwiększona aktywność w części bocznej kłyykcia bocznego prawej kości piszczelowej- najprawdopodobnej na tle pourazowym.Pozostale części układu kostnego bez ognisk patologicznego gromazdenia radioizotopu.Cwiczenia robię co dziennie po 15 minut i rehabilitacjiprzeszłem juz kilka a ból nadal sie utrzymuje. Sam już nie wiem do kogo się zgłosić.Ten ból to mi przeszkadza w życiu co dziennym .A chciałbym do pracy wrócić,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arturze. Mi też ból bardzo przeszkadza w życiu,wszelkie pruby rehabilitacji nic nie dają.Do tego mam silną skoliozę odcinka piersiowego. A jak już wcześniej pisałam ,jestem po operacji szyjnego.Byłam bardzo aktywna,Teraz jestem na rencie od 20010r,oczywiście toczyłam walkę sądową z ZUS-em, którą wygrałam.Wolałabym wrócić do pracy,no cóż,zdrowie nie pozwala mimo,że mam dopiero 40 lat.Szukam specjalisty zajmującego się naczyniakami w kręgosłupie.Nie wiem co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Marii. JA jestem po operacji kręgosupa ledzwiowego L3/L4 stabilizacja międzywyrostkowa.Odczuwam czasam lekkie dretwienie lewej nogi ale delikatnie .Zabieg miałem robiony w 2010r.Dostałem na to rente na 3 lata.Ale byłem z tym moim naczyniakiem co mam w odcinku piersiowym Th10 u dr.Zapałowicza i powiedział że naczyniak ma pół cm i że od tego naczyniaka mnie nie boli że mam przeciążony kregosup .I .ze to jest przyczyna. Mam do niego sie zarejestrować do Konina.A byłem u niego na konsultacji w łodzi.Tam gdzie miałem operowane to jest wmiare dobrze.Gorzej jest z odcinkiem piersiowym bo tam odczuwam ból.Miałem kilka rehabilitacji i nadal odzczuwam ból. A mam 36 lat.Bo nie każdy neurochirurg nie leczy naczyniaki.Pozdrowienia. I dużo Zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie po dlugiej diagnozie wykryto naczyniak trzonu th9 jest duzy bo 3cmna 3cm na 2.lezalam w szpitalu i robiono mi arteriografie co potwierdzilo ze jest to naczyniak a nie jak podejzewano torbiel tetniakowata.bede za kilka dni operowana gdzie bede miala robiona stabilizacje kregoslupa.bardzo sie boje ale jestem w rekach najlepszych lekarzy bo bede operowana na szaserow w warszawie.jesli ktos z podobnymi problemami chcialby np.kontakt na super lekarzy to piszcie na moj adres izaa_1982vp.pl@wp.pl postaram sie pomoc.trzymajcie za mnie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze musze dopisac ze moj trzon jest bardzo zniszczony i moze ulec zlamaniu. z tego co wiem naczyniaki nie sa grozne ale wlasnie uszkadzaja trzony i to jest wlasnie grozne bo moze sparalizowac lub prowadzic do niedowladu konczyn.chce zaznaczyc ze lekarze powiedzieli ze jak na takiego duzego naczyniaka i tak duze uszkodzenie trzonu nie mam zadnych niedowladow i o dziwo nic mnie nie boli ani nie dretwieje.mialam wykonane mase badan rezonans tomografie scyntografie.lekarze uswiadomili mi ze operacja jest koniecznai niesie ze soba ryzyko ale nie mam wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Izy. Oto mój wynik rezonansu magnetycznego kregosupa piersiowego. Badanie MR odc. piersiowego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2-zależnych w plaszczyznach strzalkowych,poprzecznychi czolowych. Kyfoza piersiowa pogłebiona. Wielopoziomowe guzki Schmorla. Dyskretnie zwężone przestrzenie miedzykregowe od Th5 do Th12. Wnasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th 10 widoczne jest ognisko o charaktezre naczyniaka. Drobne zaostrzenia na krawedziach trzonow w odc.. Piersiowym dyskretnie uwypuklenia tarczek miedzykregowych od Th6 do Th9,bez istonych objawów uciskowych. Otwory miedzykregowe wolne. Rdzeń piersiowy o prawidlowym sygnale,bez zmian ogniskowych. Kanał rdzeniowy nieposzerzony.Co tten wynik oznacza. U mnie nie ma napisane jaki jest wielkosci naczyniak.Ale byłem z tym wynikiem u neurochirurga i obejrzał płytę i stwierdził że naczyniak ma wielkość pół centymetra.I stwierdził że to nie jest wina naczyniaka że takie bóle odczuwam.Przeszłem kilka rehabilitacji a bóle sie nadal utrzymuja.Nie wiem co dalej z tym zrobić.Ja odzcuwam bóle jakby kłucie na środku kregosupa i czasami pieczenie miedzy łopatkami.A ty Izo odczuwasz jakieś bóle i w którym miejscu .Odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo napisane zmiana lito torbielowa i wymiary.nie wiedzial lekarz na poczatku co to za guz,podejzewano torbiela tetniakowego,wiec polozono mnie na chirurgie naczyniowa i mieli zrobic na tego tetniaka zabieg embolizacji czyli odciecia od tetnicy ale jak robiono mi arteriogrAfie wyszlo ze jest to jednak naczyniak czyli lepiej niz ta torbie tetniakowa.operacja w poniedzialek.ja tez odczuwam bole ale juz nientakie jak wczesniej ale tez takie jak ty opisujesz wiec mysle ze to od tego tez klucie i rozpieranie miedzy lopatkami.podobna wiadomosc dostalam na moj adres jesli to ty Artur wyslales to ja juz odpisalam tam wszystko szczegolowo i adresy lekarzy tez.pozdrawiam.odpowiem na wszystkie pytania jesli ktos bedzie mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znow nie dopisalam kilku rzeczy bede miala robiona stabilizacje kregoslupa i jesli ktos wie cos na ten temat napiszcie,wiem ze bede miala otwierana klatke piersiowa,czy ciezko jest dojsc do siebie?i jeszcze slowo do artura wiesz ja mysle ze musisz jak najszybciej cos zrobic z tym naczyniakiem zeby nie zajal trzonu,wiem ze nie mozna dzwigac i uwazac na siebie,czym wiekszy tym wieksze ryzyko pekniecia.a on caly czas rosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem robione scyntografie kośca.oto wynik. Nieznacznie podwyższona koncentracja znacznikaw obszarze łuku kręgowego Th10 po stronie lewej.Zwiekszona aktywność w części tylno- bocznej klykcia bocznego prawej kości piszczelowej najprawdopodobniej na tle pourazowym.Pozostałe części układu kostnwgo bez ognisk patologicznego gromadzenia radioizotopu.Niewiem czy jakies jeszcze badania powinienem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×