Ból prawego boku

użytkownik
Magda z Wrocławia

Witam, chciałam sie dowiedzieć jaka jest przyczyna bólu umiejscowionego w okolicach prawego łuku żebrowego.Ból utrzymuje się już około 6 tyg,badanie usg nic nie wykazało,próby wątrobowe, fosfataza alkaliczna, gammaGT są w normie, jedynie podwyższony jest poziom bilirubiny całkowitej do 1,4 oraz bilirubiny bezpośredniej do 0,32 przy normie do 0,30.Ból zwieksza się głównie przy wysiłku fizycznym (bieganiu).Co mam robić?Jestem czynną zawodniczką uprawiającą biegi i ten ból uniemożliwia mi treningi.Prosze o odpowiedź

Reklama
użytkownik
haemophilus

Ból w prawym podżebrzu może być objawem m.in. prawostronnego zapalenia płuc, niewydolności serca, zapalenia nerek, kolki wątrobowej. Aby wykluczyć zapalenie płuc należy wykonać rtg klatki piersiowej. Przy niewydolności serca ekg, usg. Badanie moczu przy nerkach. Ponowne badanie czynności wątroby.

użytkownik
Ewa z Olsztyna

Pani Magdo, ja od 3 tyg mam to samo. Czy może znalazła Pani już przyczynę?

użytkownik
/////////////////

Po zjedzeniu czegokolwiek rowniez boli mi w prawym boku mam wrażenie że to watroba jak to leczyc

użytkownik
Krzysiek z grodziska maz.1.02.

Mam te same objawy.własciwie skrajna dieta typu kleiki ryż,drobne kasze,mięso z wody,zero przypraw,itp daje spokuj.polecam ziarno amarantusa,to jest najwspanialsze lekarstwo na problemy z metabolizmem.

użytkownik
Bożena z Gniezna

JA mam takie same objawy w prawym podżebrzu ale kekarz rodzinny twierdzi kże to jest ból od kręgosłupa boki pomimo tabletek przeciwbólowych oraz zapalnych czy to może być naprawdę od kręgosłupa co robić z takim bólem czy może mnie ktoś poradzić pozdrawiam

użytkownik
man

Może kamienie nerkowe

użytkownik
man

Kamienie żółciowe - :) wybaczcie tą pomyłeczkę

użytkownik
irena

Mam to samo ,juz od trzech miesiecy,chodzilam po lekarzach,diagnoza* moze to po grypie zostalo,bol moze byc od kregoslupa.lub od miesni przygrzbietowych,lub nerwobole,to byly diagnozy lekarzy,byl robiony usg jamy brzusznej, ale wszystko bylo ok, dopiero po dwoch miesiacach zrobiono mi Rtg pluc,zapalenie pluc z obecnoscia plynow w oplucnej,wzielam 60 zastrzykow antybiotyku i nic zadnej poprawy,dopiero po tym trafilam do szpitala na oddzial pulmonologiczny,no i tu wszystkie badania mi zrobili,tomograf komput,bronkoskopie, pobranie wycinkow, plynow,sciaganie plynu z oplucnej no i okazalo sie ze mam guzki w prawym plucu,ktore trzeba zbadac,metoda videoskopowa,podejrzenie nowotworu,za 2 tyg mam skierowanie na operacje,i kto tu teraz zawinil????ja szukalam pomocy bo mnie bolalo pod zebrami,bol klujacy,trudnosci w oddychaniu,kichaniu , ziewaniu, ale nikt sie tym nie przejal, a wystarczylo dac wczesniej skierowanie na Rtg pluc ile by bylo wczesniej????????czy rtg dla lekarza jest taki drogi ze tak oszczednie go wypisuje pacjentowi?czy tez lekarze poprostu nie mysla o pacjencie/

użytkownik
Elka

Witam ja od paru dni mam straszny ból na prawej stronie pod żebrami i jak nadusze tam to strasznie boli.Co to może być,prosze o pomoc

użytkownik
iza

Ja tez mam pytanie strasznie mnie boli i mam skurcze w lewym boku ten ból podchodzi az pod zebra czesto mam te bóle w pozycji siedzacej i wtedy musze szybko sie polozyc czesto czuje i slysze jak mi tam piszczy i burczy,prosze o pomoc

użytkownik
anita

Tez chcialabym wiedziec co mi moze byc, bol z dnia na dzien sie nasila w prawym boku, zastanawialam sie nad watroba, to bol miejscowy w zebrach w dolnej czesci zeber a boli dokladnie w jednym miejscu, miedzy ok 3 a 4 zebrem przy dotyku, i nie moge brac oddechu bo wtedy boli, wyglada to tez jak zlamanie zebra bo jak wygodnie usiade lub stane to nie boli, jesli ktos mial podobny przypadek prodze o odpowiedz

użytkownik
Jarek

Mam to od dwóch dni, dodatkowo, ból z tyłu głowy i ... przykurcz pod lewym kolanem. Nie miałem żadnego urazu. Stwierdzili w szpitalu, że być może jest to zapalenie płuc lub opłucnej. Augmentin 2 razy dziennie prez 7 dni i leki przeciwbólowe w czasie powiększającego się bulu.

użytkownik
doc

Pamiętajcie że jeśli boli wątroba to tylko z prawej strony pod łukiem żebrowym.. nigdy pod żebrami lub gdziekolwiek indziej.. elka udaj się jak najszybciej do lekarza bo wygląda to na problem z wątrobą. a towarzyszą temu jakieś inne objawy?

użytkownik
Natalia

Mam podobne bóle i nie wiem co mam zrobic. Kłuje mnie od 3 dni. Nasila sie jak cos zjem. Jest to ból pod żebrami. Czy mam isc do lekarza? Mam dopiero 14 lat i nigdy nie czułam gorszego bolu