Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyciek i ból po wycięciu laparoskopowo woreczka żółciowego


Gość Michal z Bydgoszczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal z Bydgoszczy

Witam. Ta sprawa akurat nie dotyczy mnie lecz mojego ojca ktoremu chce w jakis sposob pomoc, a mianowicie tak jak napisalem w temacie ojciec mial zabieg miesiac temu, wszystkie rany sie juz zagoily lecz z rany w pepku caly czas sie saczy wydzielina i w tym miejscu brzuch jest twardy (dodam tez ze moj ojciec ma nadwage wazy 103-105kg przy 171cm wzrostu wiek 64 lata). Lekarze na kontroli w szpitalu powiedzieli ze to tak jest przewaznie i trzeba tylko zmieniac opatrunki. Moje i rodziny zdanie jest takie ze podczas zabiego cos nie wyszlo i np mogli cos zle zrobic podczas zaszywania jakas infekcja czy cos. Z gory dziekuje za pomoc w tej sprawie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to stan zapalny rany pooperacyjnej. Bardzo często występuje właśnie w okolicy pępka po zabiegach cholecystektomii laparoskopowej w przypadku, gdy pęcherzyk był silnie zmieniony zapalnie. Przez tą ranę wyciąga się standardowo pęcherzyk i może w trakcie tej czynności stan zapalny przenieść się z pęcherzyka na ranę. Ponad trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ludzie otyli gorzej goją się niż szczupli. Proszę wykonywać zalecenia lekarskie. Rana powoli, ale na pewno w końcu się zagoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×