Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brodawczak piersi


Gość Ada23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata, ok 2 mies temu pojawił mi się wyciek z obu piersi (przezroczysto- żółtawy), 3 tyg temu z jednej piersi przeistoczył się w krwawy, poszłam do chirurga onkologa i po zrobieniu wymazu okazało się ze to brodawczak, troszkę się obawiam bo mam zwiększone ryzyko raka piersi wiec systematycznie je badam, mam liczne torbiele. Chciałam więc zapytać czy zabieg jest konieczny i na czym polega?A jeżeli należy poddać się zabiegowi to czy należy to uczynić jak najszybciej?,i czy to normalne że z tej drugiej piersi nadal mam ten przeźroczysty wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konieczności zabiegu musi zawyrokować onkolog (czy całkowita amputacja piersi czy częściowa, czy wycięcie pojedynczego guzka). Brodawczak jest zmianą łagodną. czy jest podejrzenie raka? Nie mam dokładnych informacji na temat istnienia, wielkości, lokalizacji guzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno tu decydować o leczeniu operacyjnym skoro rak nie zosatał rozpoznany. Dalszą decyzję musi podjąć onkolog, ale wskazań do zabiegu raczej nie ma, brak ewidentnych cech nowotworu. Może wystąpiły u Pani jakieś zaburzenia hormonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 4 lat mam guzka w lewej piersi.5 miesiecy temu zrobiono mi usg,po czym biopsję która wykazała włókniaka.Lekarz nie uznał za konieczne usunięcie zmiany.Dodam jeszcze że przy ucisku z brodawki wydobywała mi się żółto-mleczna wydzielina.Wyniki biopsji mnie uspokoiły ale 3 miesiące później pojawił się krwisty wyciek.Dostałam antybiotyk po czym wyciek stał się brązowy a po zakończonej kuracji brązowo-krwisty.Zrobiono kolejne usg i kolejną biopsję z nowej zmiany.Biopsja nie wykazała komórek rakowych a wskazała prawdopodobnie brodawczaka,którego lekarz zalecił usunąć.Obecnie czekam na operację ale niepokoi mnie jeszcze mała grudka ale pod prawą pachą.Pojawiła sie kilka dni temu.Była malutka jakby wystająca jak pryszcz.Lekarz powiedzial ze to nic takiego ale martwię się bo zauważyłam że to mi się trochę powiekszyło.Proszę powiedzieć czy to mogą być powiększone węzły chłonne i czy może to jednak wskazywać na cos złośliwego skoro biopsja nie wykazała komórek rakowych?Zapomniałam dodac ze mam 27 lat.Proszę o możliwie dokładną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 28 lat.Dwa lata temu przestałam karmić piersią i po jakimś czsie zauważyłam,że z brodawek wydziela się jakiś płyn(z lewej żółtawy a z prawej biały).Czy takie objawy mogą światczyć o raku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze mi powiedziec jestem po amputacji piersi przeszlo rok i pochemioterapii AC zapobiegawcze j 9 miesiecy wyniki mam dobre mialam operacje haluksa czy moge korzstac z rehabilitacji nogi ,czyli laset i inne zabiegi rehabilitacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia, 22.

Ja wyczułam sobie guzka we wrzesniu 2010, zaniepokojona udałam sie do ginekologa, poleciła usg , okazało sie ze mimo przypuszczenia iz jest to włokniak, okazało sie ze jest to taki gruczoł i mozna to miec nawet do konca zycia. Jednak po ok 2 miesiacach udałam sie jeszcze raz na usg do innej osoby i do onkologa. Musze wspomniec ze guzek zrobił sie wielki na 2,5cm. onkolog zalecil usuniecie, co po paru dniach potwierdzil równiez chirurg. Operacja przebiegła prawidiłowo, dzis mi zdjeli dzwy i przyszedl wyni, okazalo sie ze byl to brodawczak. Przyczyny jako takiej nikt nie potrafil mi podac... Czekam jeszcze na wizyte u ordynatora, moze cos wiecej sie dowiem. Mam nadzieje, ze obejdzie sie poki co bez podobnych incedentów, pozdrawiam was dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×