Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tętniak rzekomy tętnicy szyjnej


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W wakacje 2009 roku zmagałem się z nerwicą, w czasie której 30-40 razy dziennie mierzyłem tętno na prawej tętnicy, w sierpniu gdy któryś raz ją uciskałem poczułem po tej stronie rozlewające się ciepło. Kilka dni po tym miałem zrobione usg szyi, a we wrześniu po ok. miesiącu usg doppler tętnic szyjnych. Czy to możliwe żebym uszkodził sobie tętnicę i mógł powstać z tego krwiak a następnie tętniak rzekomy?? czy to po prostu była parestezja? Czy jeśli to byłby krwiak/uszkodzenie tętnicy to na tych usg byłoby to widać? Czy muszę powtórzyć jakieś badanie, czy po prostu dać sobie z tym spokój??? Uprzejmię proszę o odpowiedź Panie Doktorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli doppler tętnic i USG klasyczne okazało się prawidłowy nie ma kompletnie powodu do niepokoju. Na pewno to nie jest tętniak, ani krwiak. To prawdopodobnie jakaś parestezja spowodowana nadmiernym pobudzaniem tej okolicy oraz nerwicą. Czy jeśli to byłby krwiak/uszkodzenie tętnicy to na tych usg byłoby to widać? - tak Czy muszę powtórzyć jakieś badanie, czy po prostu dać sobie z tym spokój? - proszę tylko w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga, on zadecyduje ewentualnie o dalszym sposobie postępowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×