Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropne zapalenie otrzewnej


Gość magdoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. właśnie wracam ze szpitala w ,którym leży moja 76 letnia ukochana babcia. Wczoraj była operowana z powodu boleści brzucha.Dziś jest w śpiączce farmakologicznej z powodu powikłań ( ropne zapalenie otrzewnej). Mam pytanie czy pomimo swojego wieku ma szanse przeżyć? Lekarze w szpitalu bardzo służbowo z nami rozmawiają a ja tylko chcę żeby ktoś dał nam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jaki wykonano zabieg, jaki obecnie jest stan kliniczny (parametry życiowe pacjentki), czy pacjentka jest obciążona jakimiś chorobami przewlekłymi (np. cukrzyca, choroby serca). Trudno cokolwiek wyrokować jeśli nie zna się szczegółów. Najlepszych informacji udzielą lekarze prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec /80 lat/ zosta ł przewieziony do szpitala z powodu duszności i derszczy .W szpitalu szybko doszedł do siebie ,ale w zwiazku z kaszlem podejrzewano Go o grużlice więc przewieziono go na diagnostykę na pulmonologie . Tam ortzymał lekarstwo /tabletke /wyksztuśne do zbadanie plwocin. Stan Ojca bardzo sie po tej tabletce pogorszył /nieustający kaszel/.Podejrzewano skręt kiszek i przetransportowano Go na chirurgie gdzie go operowano.Okazało sie że to ropne zapalenie otrzewnej, ale nie znaleziono przyczyny tego stanu.Po półtoar doby od zabiegu Ojciec zmarł .Poinformowano Nas że to SEPSA. Mam pytanie jak to możliwe dzień wcześniej było zapalenie otrzewnej ,a po śmierci SEPSA. Błagam niech mi to ktoś przystępnie wytłumaczy żebym mogła to wyjaśnić zrospaczonej MAMIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropne zapalenie otrzewnej to zakazenie bakteryjne jamy otrzewnej (w ktorej znajduja sie miedzy innymi jelita). Dochodzi do niego w skutek perforacji (pekniecia) jelita, wrzodu zoladka czy dwunastnicy, pecherzyka zolciowego itd. Powodow jest wiele, nie zawsze znajduje sie zrodlo, z ktorego przedostaly sie bakterie. Zapalenie postepuje zwykle szybko i jest wskazaniem do operacji w trybie pilnym. W wyniku rozmnozenia sie bakterii moze zakazic sie krew i to wlasnie jest SEPSA, czyli inaczej posocznica. Zakazenie krwi moze nastapic bez wzgledu na operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani błagam o jakieś słowa otuchy....moja mama od 3 tygodni jest w śpiączce farmakologicznej, miała perforację jelita i dalej zapalenie otrzewnej, wciąż jej stan jest niestabilny, temperatura skacze, powiedzcie proszę, kiedy mogą zacząć ją wybudzać i od czego to zależy kiedy to nastąpi,problem w tym, że ona jest we Włoszech i nie mogę tam być ciągle...wczoraj okazało się ,ze zakażony jest mózg....co to znaczy? Jakie są szanse na to,ze się wybudzi i będzie wszystko ok? bardzo ją kocham i tęsknię za nią...mam jej tyle do powiedzenia, w trakcie śpiączki byłam u niej i dużo mówiłam,mam nadzieję, że wybudzi się i powie mi o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×