Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół jelita drażliwego a trawienie


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy zespól jelita drażliwego może się objawiać tym, że w stolcu pojawiają się niestrawione do końca resztki pokarmowe? Tłumaczyć to zbyt intensywną pracą jelit? A może powinienem szukać innej przyczyny, że mam takie wtrącenia w stolcu? A celiakia to może być lub problemy z trzustką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zespól jelita drażliwego może się objawiać tym, że w stolcu pojawiają się niestrawione do końca resztki pokarmowe? Tłumaczyć to zbyt intensywną pracą jelit? - tak, właśnie tak to może się przejawiać A celiakia to może być lub problemy z trzustką? - przy celiaki występują objawy niedożywienia organizmu (spadek masy ciała, awitaminoza), przy zaburzaniach funkcji trzustki raczej stolce typu tłuszczowego (można wykonać badania enzymatyczne amylazę i lipazę z krwi, aby sprawdzić funkcję trzustki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to są stolce tłuszczowe?Jak je stwierdzić? A co to awitaminoza? Co stolca - mój jest raz miękki a raz takie kulki ze sobą połączone. Zarówno w w miękkim i twardy stolce są niestrawione kawałki. Tak może być? Wypróżniam się codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to są stolce tłuszczowe?Jak je stwierdzić? - to stolce zawierające tłuszcz, przewód pokarmowy nie trawi tłuszczu, widać na wodzie wokół stolca oka tłuszcza, można to zbadać dając kał do analizy A co to awitaminoza? - to brak witamin w organizmie najczęściej na skutek zaburzenia ich wchłaniania lub braku w pokarmie Co stolca - mój jest raz miękki a raz takie kulki ze sobą połączone. Zarówno w w miękkim i twardy stolce są niestrawione kawałki. Tak może być? - oczywiście to naturalne, nie widzę w tym żadnej patologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bezimienna

Ja również mam problemy.. z jelitami itp. od 3 lat.. I ja mam to z nerwów.. Mam tak to zaawansowane..,że.. brzuch boli mnie przed kazdym wyjsciem z domu.. nawet do kolezanki. najgorszy byl...ten 1 rok gdy sie to pojawilo. Teraz jest lepiej.. chyba nad tym panuje.No i juz sie nie faszeruje tymi wszystkimi tabletkami na trawienie itp. bo to nic nie daje. *) Trzeba myslec pozytywnie.. I ..jakos..zyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×