Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina prosta i skośna jednocześnie


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 5 dni temu miałem operację przepukliny z siatką. 1/ Czy fakt, jak się okazało podczas operacji, zidentyfikowania u mnie zarówno przepukliny prawostronnej skosnej i prostej /jedna od góry druga od środka dół-przepraszam za niepprecyzyjny opis ale tak zrozumiałem opinię chirurga/ ma jakieś znaczenie w sensie skuteczności operacji a zwłaszcza większej mozliwości nawrotów-większe uszkodzenie tkanek. Linia szycia ma 9cm długości -jak dużą mogę mieć wszczepioną siatkę? 2/ prawą mosznę mam powiększoną i siną, jakby krwiak oraz część skóry prącia jest sina jakby po naklejonym plastrze.co to oznacza? za tydzień mam wizytę kontrolną i zdjęcie szwów dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Czy fakt, jak się okazało podczas operacji, zidentyfikowania u mnie zarówno przepukliny prawostronnej skosnej i prostej /jedna od góry druga od środka dół-przepraszam za niepprecyzyjny opis ale tak zrozumiałem opinię chirurga/ ma jakieś znaczenie w sensie skuteczności operacji a zwłaszcza większej mozliwości nawrotów-większe uszkodzenie tkanek. - nie ma to znaczenia zbytniego dla techniki operacyjnej z wszyciem siatki, ani też nie ma zwiększonego w ten sposób prawdopodbieństwa nawrotu przepukliny Linia szycia ma 9cm długości -jak dużą mogę mieć wszczepioną siatkę? - naczęściej wszywa się siatkę o wymiarach około 5x10cm 2/ prawą mosznę mam powiększoną i siną, jakby krwiak oraz część skóry prącia jest sina jakby po naklejonym plastrze.co to oznacza? - to normalne po takiej operacji, krwiak i obrzęk powoli będzie się wchłaniał, proszę uzbroić się w cierpliwość i zgłosić się w zaleconym terminie na kontrolę do chirurga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jeszcze jedno, 1/ czy na pojawienie przepukliny mogło mieć wpływ ciężka praca fizyczna sprzed 2 lat i ok 2 tygodnie przed objawami przepukliny silne uderzenie o kant stołu w okolice pachwiny prawej? 2/ podczas wizyty na oddziale ratunkowym stwierdzono przepuklinę z prawej strony ale wyraźnie podczas ucisku prawej strony od dołu i również wskazywano na małą przepuklinę zupełnie na dole przy wyjsciu z kanału a ostatecznie po operacji mam cięcie do góry na wzgórku łonowym? jak to rozumieć?czyli ostatecznie miałem ją w innym miejscu?a może zoperowano mi nie to miejsce lub nie zauważono wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ czy na pojawienie przepukliny mogło mieć wpływ ciężka praca fizyczna sprzed 2 lat i ok 2 tygodnie przed objawami przepukliny silne uderzenie o kant stołu w okolice pachwiny prawej? - musi Pan mieć słabo rozwinięte powłoki jamy brzusznej, ciężka praca czy też uraz tylko wyzwoliły proces powstania przepukliny 2/ podczas wizyty na oddziale ratunkowym stwierdzono przepuklinę z prawej strony ale wyraźnie podczas ucisku prawej strony od dołu i również wskazywano na małą przepuklinę zupełnie na dole przy wyjsciu z kanału a ostatecznie po operacji mam cięcie do góry na wzgórku łonowym? jak to rozumieć?czyli ostatecznie miałem ją w innym miejscu?a może zoperowano mi nie to miejsce lub nie zauważono wszystkiego? - do operacji przepukliny pachwinowej stosuje się standardowe cięcie w pewnej odległości od kolca biodrowego przedniego górnego do guzka łonowego (takie są techniczne założenia plastyki przepukliny, odpowiedni dostęp do kanału pachwinowego), jest to niezależne od lokalizacji i wyczuwalności przepukliny pachwinowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×