Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z piersią po usunięciu tłuszczaka w dole pachowym


Gość Hanka

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku usunięto mi tłuszczaka, a po operacji się okazało ,że jeszcze guza, w prawym dole pachowym.Rozpoznanie : fragment skóry oraz fragmenty miąższu gruczołu piersiowego z cechami zaniku tłuszczakowego, miejscowo z wykładnikami typowego rozrostu i metaplazji apokrynowej nabłonka wewnątrzprzewodowego. Po zabiegu dwa razy usuwano mi chłonkę pod pachą. Nie były to duże ilości. Po trzech miesiącach wystąpiły zmiany w piersi. Wokól brodawki tzw. skórka pomarańczowa i zaczerwienienie. Podejrzenie choroby Pageta. Pobrano wycinek Rozpoznanie: fragment podskórnej tkanki tłuszczowo-włoknistej i skóry okolicy otoczki brodawki sutkowej pokrytej miejscowo nieznacznie akantotycznie rozrośniętym naskórkiem i/lub z wykładnikami miernie nasilonej hyperkeratozy W podścielisku preparatu głownie wokól drobnych naczyń krwionośnych ogniskowo skąpe nacieki zapalne z komórek limfocytarnych z cechami niewielkiego stopnia epidermotropizmu. Utkania nowotworu nie stwierdzono. Zastosowano Lincocin zastrzyki po 600 mg.przez 5 dni. Niewielka poprawa. Zastosowano 3-miesiące obserwacji Pierś nadal z tzw. *skórka pomarańczową* bez zaczerwienienia. Kolejne USG .Teraz mam limfatyczne zapalenie dołu pachowego. Czekam na opis USG. Jestem pod opieka onkologa. Obawiam się, że ten stan zapalny w piersi i w dole pachowym będzie się utrzymywał lub powracał. Czy można to jednak wyleczyć? Czy nie doprowadzi to w konsekwencji do nowotworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy czyli stan zapalny i zastój chłonki są bardzo trudne do leczenia. Leczenie jest długotrwałe. Trzeba zastanowić się nad rehabilitacją (np. masaże drenujące, odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne). Musi Pani być pod stałą kontrolą onkologiczną, gdyż zastój chłonki zwiększa prawdopodobieństwo powstania nowotworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×