Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból okolicy lewego boku


Gość Danusia

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu odczuwam silne dolegliwości bólowe w okolicy lewego boku. Jestem opuchnięta bez względu na to co zjem. Ból promieniuje w okolicę piersi i pod żebra. Miałam robione usg jamy brzusznej, które wykazało : pęcherzyk żółciowy cienkościenny, ZAGIĘTY, bez złogów oraz dużą ilośc gazów jelitowych. Innych zmian nieprawidłowych nie wykazało. Co może być przyczyną bólu lewego boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ból nie jest związany z pęcherzykiem żółciowych (prawe nadbrzusze). Może ból być związany z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, albo patologią w jelicie grubym (w lewej połowe). Warto by było na początku wykonać gastroskopię, a ewentualnie potem zastanowic się nad kolonoskopią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec listopada będę miała robioną kolonoskopię i wtedy okaże się czy jest to problem z jelitem. W 2007r miałam usuwane 2 małe polipy i być może są kolejne. Wrzody żołądka mam od kilku lat, które są leczone cały czas controloc-iem , gastroskopię kontrolną robię raz w roku. Jestem ciekawa jaka będzie przyczyna bólu po kolonoskopii. Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytam wasze dolegliwosci zwiazane z bolem ale nic dziewczyny nie rozumie mam bol z lewej strony tak jak by nad biodrem a co najgorsze to boli mnie tylko przy wypruznianiu sie czuje jakies dziwne klucie wtedy bylam u lekarza to powiedzial ze to jest normalne ..ale nie dla mnie bo nigdy nie mialam nic takiego ...nie wiem co mam zrobic bo mam to juz jakis dluzszy okres i raz jest ten bol raz go niema ..pomozcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×