Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrównana lordoza szyjna i płycenie kryfozy piersiowej


Gość Halna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam 52 lata od kilku miesięcy boli mnie górny odcinek kręgosłupa i ramion .Ból przechodzi do czubka głowy paskiem o szerokości 5 cm ,,jest mi w tym odcinku zimno , czuję jak prawe oko gdzieś mi ucieka , Czasami muszę zakładać w nocy czapkę bo zbiera mnie na wymioty. Opis badania radiologicznego wykazało * wyrównana lordoza szyjna ,poza tym odcinek *c*kręgosłupa rtg w normie.spłycenie kryfozy piersiowej. Boczne skrzywienie odc TH kręgosłupa z asymetrycznymi przewężeniami przestrzeni m/trzonowych . odczyny wytwórcze na krawędziach trzonów kręgowych środkowego i dolnego odc TH kręgosłupa. CZY konieczne jest zrobienie rezonansu . ?czy jest coś poważnego?.czy wystarczą tylko masaże , zaznaczam że nie jestem lekomanką , Jedynym lekarstwem czasami to jest aspiryna . Serdecznie Pozdrawiam Halna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY konieczne jest zrobienie rezonansu . ? - z uwagi na Pana dolegliwości dobrze by było celem pogłebienia diagnostyki wykonać rezonas magnetyczny, który dokładnie uwidoczni stan samego rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych czy jest coś poważnego? - raczej zmiany w RTG nie sugerują poważnej choroby, zapewne wystarczające będzie leczenie zachowawcze (odpowiednia rehabilitacja i leki przeciwzapalne i przeciwbólowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×