Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki TSH


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie o wynik TSH ponieważ odebrałam dzisiaj kolejne wyniki badań i bardzo się zdziwiłam. Zacznę od początku.... Moje pierwsze wyniki z 7.11.2009 to: TSH - 0,05 (0,3-5,7) FT3 - 10,1 (3,0-6,8) FT4 - 32,52 (9,0-24,0) Drugie robione 3.12.2009: TSH - 0,05 FT4 - 24,5 Dzisiejsze: TSH 31,20 FT4 4,50 Szczerze mówiąc troche się przeraziłam wynikiem TSH, czy jest możliwe aby była taka różnica i o czym to może świadczyć?? Brałam od listopada leki tj. METIZOL 5mg przez pierwsze 10 dni po 3x2 tabl i od tamtego czasu już mniejszą dawkę 3x1. Dodatkowo tylko PROPANOLOL I WIT B6. Wizytę u specjalisty mam za tydzień więc nie wiem co mam zrobić.... Wyczytałam, że Metizol trzeba odstawiać stopniowo i dlatego nie wiem jak mam go zażywać i czy w ogóle go brać żeby sobie nie zaszkodzić. Stwierdzono u mnie również guza lewego płata ale jestem już po biopsji i jest to zmiana łagodna. Proszę o rade co robić :( Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyniki sugerują, że na początku był nadczynność tarczycy, a w chwili obecnej są znamiona niedoczynności jako skutek stosowania leku tyreostatycznego (blokującego wydzielanie hormonów tarczycy) Metizolu. Proszę nie odstawiać leków, zażywać zgodnie z zaleceniami lekarskim i najlepiej skonsultować się jak najszybciej z endokrynologiem. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gajowy 48

biore metizol juz 12 lat wniki tsh mam srednie po odstawieniu leku mam wnik tsh 00 jak wracam do metizolu 4 razy tygodniowo wynik tsh sredni w ulotce wyczytalem ze moge brac tylko 2 lata co mam robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×