Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy wyciek płynu surowiczego z rany (rozpuszczalne szwy) po operacji jest normalny?


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dwa tygodnie temu miałam przeprowadzaną opercaję wycięcia mięśniaka z macicy. Tydzień temu zostały wyjęte szwy, ale niektóre rozpuszczalne pozostawiono. Niedawno z ran po szwach zaczął wyciekać płyn surowiczy. To nie ropa, ale lekko zabarwiony na żółto, bezzapachowy płyn. Po wydostaniu się tego płynu obrzęk brzucha zmniejszył się. Bardzo proszę odpowiedzieć mi czy dane objawy są normalnym skutkiem operacji i same zanikną czy powinnam zgłosić się do lekarza prowadzącego. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy są dość typowe i czasami zdarzają sie po operacjach. Płyn powinien samoistnie przestać wyciekać. Jeśli nie przestanie za około 2-3 dni należy skonsultować się z lekarzem. Ranę najlepiej wygrzewać (suche ciepło - poduszka elektryczna, termofor) 2,3 razy dnia po około 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie 5 dni tamu wycieli mi macice,pół siatki,torbiel i stare blizny.Tam gdzie mam szwy wycieka mi płyn sutowiczy jak dugo moze to trawc i jak dugo moga byc bule.Jakie moge przyjmowac leki przeciw bólowe.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam półtorej tygodnia temu plastykę brzucha i w tej chwili nadal mam płyn z jednej strony nad szwem (dren go nie usunął tuż po operacji). Czy te płyn wchłonie się sam, czy też mogę temu jakoś pomóc? Czy raczej będą mi musieli igłą ściągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocztku czerwca mialam operacyjne usuniecie woreczka zolciowego. Po wyjsciu ze szpitala szew goil sie dobrze, natomiast od 2 tyg wydobywa sie plyn surowiczy lekarz stwierdzil ,ze to nic groznego.Troche sie martwie ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po operacji przepukliny pepkowej i nazbierało mi się w zbiorniku płynu surowiczym lekarz naciska coś i się zmniejszył obrzęk ale boli ciągle trwa to kilka dni czy tak powinno być i czy przy wycieku powinno boleć i kuchnie mi żołądek po każdym jedzeniu muszę się wyprozniac że 3 razy dziennie boję się że to będzie zapalenie obszernej bo nie mogę brać lęku ciprotex przeciw zapalnego bo mam uczulenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×