Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kości z przemieszczeniem śródręcza


Gość Mirka

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio złamałam ręke, okazało se ze jest to złamanie z dość poważnym przemieszczeniem, więc wysłano mnie do szpitala, miałam mieć operację zespolenia, jednakże lekarz założył mi tylko gips, nawet nie przestawił kości, a wczęśniej 2 lekarzy stwerdziło że nadaje sie to tylko na operacje. Nie wiem co robić, w gipsie ta reka nadal jest w stanie sie troche poruszać, czy jest mozliwe ze bardziej sie przemiesci ta kosc? http://www.zapodajfote.pl/images/6ayaa2ludiu7awjecmn.jpg tutaj mam zdj z rentgenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich złamaniach powinno być nastawienie ze stabilizacją np drutami, niestety bywa tak, że lekarz zdecyduje inaczej, znam przypadki takie i potem może źle się zrosnąć kość i są problemy. Ja po złamaniu z przemieszczeniem miałam taką operację i ręka jest w miarę prosta, myślę, że miałam szczęście trafiając na tego a nie innego chirurga dyżurnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam dzis na konroli, lekarz NIC nie zrobil. tylko powiedzial ze mam przyjsc 1 marca.. Dzis mialam miec robione zdjecie, i zalozony gips albo operacja. ale dalej mam szyne, czuje ze mam spuchniete w dalszym ciagu i dalej ten palec jest nizej niz inne.! Jezeli bedzie krzywo zrosniete bede miala operacje i zas gips*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem czeka z operacją, może warto spróbować rehabilitacje? Np Lasery i dynamikę - znam przypadek z życia gdzie pacjent chodził 2 miesiące z poważnym złamaniem z przemieszczeniem na pierwszy rzut oka nadawała się kość do zespolenia lecz tego nie zrobiono, 2 miesiące gips( z tygodniowa przerwą) ,uratowała go rehabilitacja. Dziś jest w pełni sprawny a złamanie miał w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem złamane trzony kości 4 i 5 założone druty i szynę gipsową. W czwartek mi zdjeli gips i wyjęli druty. Lekarz dal mi zwolnienie jeszcze na dwa tygodnie bo jeszcze kości się nie zrosły w 100%. Kostki mi znikły palcami prawie ruszać nie mogę a jak by było mało to nadgarstek mnie też okropnie boli ale lekarz nie zalecił mi rehabilitacji choć to jest prawa ręka a ja nie jestem mańkutem. Proszę o opinie czy powinienem mieć rehabilitację, jeśli tak to co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×