Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadające polipy odbytu czy rak?


Gość Placzaca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Placzaca

Witam.Jakis rok temu miesiac po porodzie dwa razy zauwazylam krew na papierze i wychodzacy twor z odbytu po wizycie w toalecie.Poszlam do lekarza po jakims czasie mowiac ze chyba mam hemoroidy i lekarz przepisala masc Anosol czy jakos tak.Nic nie pomogla wiec poszlam drugi raz dostalam czopki o tej samej nazwie nie pomogly wiec skierowano mnie do szpitala na badanie.Diagnoza ze niby polip odbytu.Jak powiedzialam po badaniu ze ja czuje dwa jak wychodza to doktor powiedziala ze moze jest wiecej ale widziala tylko jednego i operacja za dwa miesiace.Dodam ze mieszkam w Szkocji.Jakos nie jestem przekonana czy to polip.Wypada po oddaniu stolca jest dosc duzeokolo 2 cm jedno jak i drugie.Teraz przez jakies 8 miesiecy nie krwawi wogole mnie jest sinego koloru raczej koloru skory.Czy rak tez moze wypadac z odbytnicy?czy to jest juz rak skoro jest takie duze?Placze codziennie.Mam 27 lat Dodam ze lekarz nie powiedziala gdzie widziala tego polipa a ja nie zapytalam bo bylam w szoku ze mzm cos takiego moze ona widziala gdzies dalej polipa bo to co mam przy samym ujsciu odbytu raczej polipem nie jest,sama juz nie wiem jestem zalamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lekarz powiedział, że jest to polip to zapewne tak jest. Bardzo często polipy odbytu czy też odbytnicy powodują krwawienia. Jedynym skutecznym sposobem jest ich operacyjne usunięcie i poddanie usuniętego materiału badaniu histopatologicznemu celem dokładnej oceny zmian. Polipy nieleczone mogą przekształcać się w zmiany złośliwe (raka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja rowniez zmgam sie z problem jak ty rowniez ponad rok temu urodzilam corcie. po pewnym czasie przy podcieraniu sie poczulam twardy guzek . byl koloru skory. poszlm pierwszy raz do lekarza nie badajac mnie stwierdzil ze to hemoroidy i przepisal masz, lecz po stosowniu tej masci nie zauwazylam poprawy, wiec wybralam sie do innego lekarzan ktory po zbadaniu stwierdzil ze mam dwa polpy. male. eraz czekam na ustalenie terminu mojej kolonoskopii ktorej sie bardzo boje , hyh zapewne ty rowniez o wiele lepij bys sie czula nie majac juz tego w odbycie. alewiesz dzis posiedzizlm na inetrnecie i wyczytalam ze bardzo pomocna i skuteczna jest lewatywa z moczu oraz ja bede prowbowac walczyc z polipami metoda urynologii. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,kolonoskopia nie wykryje polipa u wwylotu,ja miałem kolonoskopiw i nie wykryła polipa,diagnoza,dwa żylaki odbytu,w trakcie usówania ich hirurgicznie stwierdzono również polip,jestem po zabiegu,wynik materiału pobranego jest ok,teraz pomeczę się misiąc az sie wszystko zagoi i święty spokój,dolegliwosci miałem kilkanaście lat,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×