Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieprzyk na karku


Gość tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie dr u dziecka 7 lat, zauważyliśmy zadrapanie na karku w obrębie którego była ciemna plamka.Myslelismy, że to zanieczyszczenie związane z zadrapaniem albo kleszcz. Dlatego po konsultacji telefonicznej z lekarzem, usuneliśmy to igiełka. Okazało się, że są to trudne do zidentyfikowania czarne *paproszki*. Krew prawie wogole nie leciała. Zrobił sie maleńki strupek zagoiło się i oprócz maleńkiej szramki nic nie było. Jednak po paru tygodniach pojawiła się w tym miejscu lekko brązowa plamka mniejsza niż mm.Która niewiele sie powieksza z czasem okreslilabym ze mniej niż pieprzyki ktore rosna na ciele dziecka. Tych plameczek jest dwie koloru lekko brazowego. Czy to prawdopodobne ze to co usunelismy bylo jednak pieprzykiem, skoro teraz zaczyna cos odrastac? Czy jest to niebezpieczne? Czy jest mozliwosc ze poprowtu w miejscu blizny utworzyl sie nowy pieprzyk? Dodam ze badalismy to dermatoskopem u dermatologa ktory stwierdzil ze jest to znamie barwnikowe i nic niepokojacego nie widzi. Dopytuje sie gdyż obawiam sie o konsekwencje ewentualnego naruszenia *pieprzyka*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawdopodobne ze to co usunelismy bylo jednak pieprzykiem, skoro teraz zaczyna cos odrastac? - trudno powiedzieć, albo to nowe znamię albo też wznowa znamiona, które zostało usunięte igłą Czy jest to niebezpieczne? - zwykłe znamię barwnikowe nie jest groźne, wymaga tylko obserwacji Czy jest mozliwosc ze poprowtu w miejscu blizny utworzyl sie nowy pieprzyk? - tak, istnieje taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja mam pieprzyk na karku i jest trochę duży owłosiony i czarny nie wiem czy ten pieprzyk może być złośliwy a co do pieprzyka co powstał po ranie to niema co się martwić ale warto od czasu do czasu sprawdzać czy się nie zmienia czyli czy nie zmienia koloru wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×