Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych


Gość aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aleksandra

Witam serdecznie! rezonans kregosłupa brzmi:W odcinku lędżwiowym kręgosłupa skrzywienie wypukłe w prawo.Uwypuklenie krążków międzykręgowych na poziome L3/L4 i L4/L5 Odwodnienie krążka międzykręgowych L3/L4 oraz zwężenie tarczy międzykręgowej L3/L4.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych L4/L5 i L5/S1 Jak mam sobie pomóc.Czy ja mogę nosic pas na kregosłup,jeżeli tak to jaki ( z fiszbinami) Czy mam się udac dalej do lekarza? Do jakiego,najlepiej......?Czy ten rezonans jest zły? Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za odpowiedz. Bardzo są odległe wizyty do specjalisty lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sobie pomóc.Czy ja mogę nosic pas na kregosłup,jeżeli tak to jaki ( z fiszbinami) - o odpowiednim leczeniu powinien zadecydować ortopeda i neurolog, raczej w przypadku takich zmian w kręgosłupie jakie są przedstawione w rezonansie nie ma potrzeby noszenia pasa, gorsetu Czy mam się udac dalej do lekarza? Do jakiego,najlepiej......?Czy ten rezonans jest zły? - tak na początku radzę z tym wynikiem udać się do neurologa, rezonans nie odzwierciedla dużej patologii, z reguły leczenie polega na podawaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz rehabilitacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×