Stolec przy przewlekłym zapaleniu trzustki

użytkownik
Krzychu

W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki i problemów z trawieniem to najpierw pojawia się tłusty stolec czy najpierw pojawiają się niestrawione resztki jedzenia w stolcu?

Jak na *oko* sprawdzić czy mam tłusty stolec?

Czy w przypadku przewlekłego zapalenia trzzustki objawy bólowe zwiększają się po alkoholu? Np po 1,2,6h? Po jakim czasie chora trzustka reaguje na alkohol jeśli nie bierze się żadnych lekartstw?

W przypadku PZT po jakim czasie trzustka reaguje na tłuste jedzenie? Tzn czy i kiedy pojawia się jakiś ból?

Proszę o odpowiedź. Czekam na wyniki z badań w kierunku trzustki i się martwie.

Proszę o podanie kilka informacji na temat trzustki:
- w jakim miejscu występuje ból jak występuje choroba trzustki? czy ból jest inny jeśli jest to rak a inny jeśli zapalenie przewlekłe?
- kiedy pojawia się ból trzustki? Po jedzeniu (po jakim czasie), w trakcie, w nocy?
- Co to oznacza, że jesli wystepuje patologia trzustki to ból jest opasający na plecy? w które miejsce na plecach?
- czy w przypadku przewlekłego zapalenia i/lub raka ból powłok brzusznych zwiększa się przy ucisku?
- czy w morfologii pojawiają się jakieś zmiany?

Reklama
użytkownik
stapler

W przypadku przewlekłego zapalenia trzustki i problemów z trawieniem to najpierw pojawia się tłusty stolec czy najpierw pojawiają się niestrawione resztki jedzenia w stolcu?
- zazwyczaj pojawia się najpierw stolec tłuszczowy
Jak na *oko* sprawdzić czy mam tłusty stolec?
- na wodzie wokół stolca widać *oka* tłuszczu
W przypadku PZT po jakim czasie trzustka reaguje na tłuste jedzenie?
- przy zaawansowanej formie przewlekłego zapalenia pojawiają się problemy ze strawieniem tłuszczów
Tzn czy i kiedy pojawia się jakiś ból?
- ból zazwyczaj pojawia się wcześniej niż problemy z trawieniem
w jakim miejscu występuje ból jak występuje choroba trzustki? czy ból jest inny jeśli jest to rak a inny jeśli zapalenie przewlekłe?
- bóle są podobne, boli najczęściej nadbrzusze środkowe i lewe oraz plecy
kiedy pojawia się ból trzustki? Po jedzeniu (po jakim czasie), w trakcie, w nocy?
- najczęściej po posiłkach
Co to oznacza, że jesli wystepuje patologia trzustki to ból jest opasający na plecy? w które miejsce na plecach?
- najczęściej w środkowej części pleców
czy w przypadku przewlekłego zapalenia i/lub raka ból powłok brzusznych zwiększa się przy ucisku?
- z reguły tak
czy w morfologii pojawiają się jakieś zmiany?
- raczej nie

użytkownik
Nikita

Podpisuje się pod temat

użytkownik
MONIKA

Mam pytanie bolal mnie lewy bok promieniowało az do plecow poszlam do lekarza i ona od tak powiedziala moze to trzustka mam 25lat i tak mnie nastraszyla ze spac po nocy nie moge nie wiem co robic co prawda mam biegunke z rana ale ic dziwnego nie zauwazylam czy po zrobieniu badania na cukier mozna juz stwierdzic ze cos dzieje sie zlego..... przypomne ze choruje na nerwice lekowo i boje sie teraz mam jakis obłed ze umre bardzo prosze o pomoc

użytkownik
Grzegorz2000

Objawy PZT to przewlekle pojawiajace sie okresowo lub trwajace ciagle bole o duzym nasileniu. Tluste stolce stolec z niestrawionymi resztkami jedzenia, podwyzszony poziom cukru we krwi. Natomiast objawy te moga wskazywac na wiele innych chorob niekoniecznie na Pzt. Moniczko niepanikuj Pzt wystepuje bardzo rzadko w twojim wieku to malo prawdopodobne. Stawialbym na Zespol jelita drazliwego tym bardziej jesli masz nerwice lekowa. Nerwica moze powodowac silne bole brzucha i symulowac objawy karzdej choroby ale jest to niegrozne. Nic ci niebedzie. Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź