Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zewnętrzny guzek, narośl w okolicach odbytu


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zauważyłem dziwną narośl wystającą w okolicach odbytu. Guzek(narośl) Trochę piecze przy siadaniu i poruszaniu pośladkami. Gdy tego dotykam to jest w miare twarde, naprężone. Okolice tego miejsca nie bolą jak dotyka tylko sama narośl kiedy ją uciskam, czy poruszam... Nie zauważyłem żadnego krwawienia. Jest to dla mnie bardzo krępujące, mam dopiero 21 lat, więc nie wiem co to może być. Wstydzę się wizyty u lekarza jak i o powiedzeniu tego bliskim. Bardzo proszę o pomoc! Ps, Jeśli to ma jakieś znaczenie to mam bardzo szczupłą sylwetkę, wręcz niedowagę.... Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Tak przeglądam forum i dodam jeszcze, że nie mam problemów z załatwianiem się. Żadnych zatwardzeń ani nic w tym stylu. Jedynie jakiś drobny ból czuję przez tą narośl... Bardzo bym prosił o pomoc, bo na razie krępuję się lekarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oceniać co to może być bez badania. takie objawy mogą wskazywać na żylaka odbytu, polip, brodawkę, obrzęknięty fałd śluzówki odbytu. Musi Pan w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem najlepiej chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, nie wstydź się! Lekarz nie takie rzeczy widział! On jest od takich trudnych spraw. Od ładnych jest raczej kosmetyczka. Zmiany w okolicach odbytu trzeba jak najszybciej skonsultować z proktologiem albo chirurgiem, jak nie masz proktologa. Oszczędzi to nerwy i uratuje zdrowie. Lepiej nie czekać, aż będzie za późno, bo leczenie będzie o wiele dłuższe i ból o wiele większy. Internet może tylko pomóc w ogólnej orientacji, ale nie wyleczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×