Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niejednoznaczny wynik badania PET-CT a usunięcie śledziony


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Mam 34 lata w grudniu podczas badania TK brzucha - stwierdzono kilka zmian ogniskowych w śledzionie - w opisie badania stwierdzono, że przy różnicowaniu tych zmian należy wziąć pod uwagę ziarnicę lub chłoniaka. Hematolog dał mi skierowanie na badanie PET-CT, które wykazało: .., śledziona o maksymalnym wymiarze 120 mm, w jej centralnej części ognisko umiarkowanie zwiększonej aktywności F-FDG (SUV =2.5) średnicy ok 17 mm, poziom aktywności metabolicznej wskazuje raczej na zmianę o charakterze łagodnym, nie można jednak całkowicie wykluczyć nietypowego chłoniaka o niskim stopniu złośliwości.... Wyniki badań krwi mam w normie, węzły chłonne niepowiększone, jedynie miewam nocne poty oraz stany podgorączkowe. Hematolog stwierdził, że trzeba śledzionę stale badać średnio co 2 miesiące, bo szkoda usuwać całą śledzionę - a ja z kolei się boję, że jednak jest to jakaś odmiana chłoniaka i nie chę kiedyś usłyszeć, że jest już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Pani ewidentnie czym może być ta zmiana w śledzionie jak zresztą nie może na to pytanie odpowiedzieć też hematolog. Skoro hematolog zadecydował o obserwacji zmiany znaczy się, że podejrzenie w stosunku do nowotworu złośliwego jest niewielkie. Proszę stosować się do zaleceń hematologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy Pani Katarzyna mogłaby napisać jakie było ostatecznie rozpoznanie? Ja obecnie jestem w dokładnie takiej samej sytuacji i chciałabym wiedzieć jakie są możliwości bo lekarze są zdziwienie takim obrazem śledziony.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×