Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym boku po laparoskopii


Gość AGNIESZKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!Miesiąc temu(24.09.08) miałam robioną laparoskopię(torbiele jajników).Po 7 dniach wyszłam ze szpitala,nic nie bolało.Po upływie tygodnia zaczęłam odczuwać silne bóle barku,już przeszły,ale teraz mam bardzo uporczywy ból po prawej stronie żeber.Czy to jest normalne,że po upływie miesiąca mam jeszcze takie bóle?Czy powinnam się martwić?Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To może w ogóle nie być związane z laparoskopią. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, powiedzieć o bólu w mostku promieniującym do łopatki, to może być kamica pęcherzyka żółciowego i w tym celu trzeba zrobić usg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniem udałam się do lekarza rodzinnego, a następnie Pani doktor skierowała Mnie do szpitala z podejrzeniem ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego.Zrobiono Mi badania-krew,mocz,usg ginekologiczne i usg jamy brzusznej,które wykazało,iż pęcherzyk żółciowy jest obkurczony.Co to dokładnie oznacza?Zalecono Mi tylko ścisłą dietę,żadnych leków,jak będą silne bóle,mam się zgłosić.Ból ustąpił(kłucie),ale nadal mam otępiałą tą część prawego boku,a czasami boli mnie nerka z prawej strony(usg wykazało-nerki bez złogów).Co w tej sytuacji mam robić?Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Pecherzyk żółciowy jest magazynem dla żółci wytwarzanej przez wątrobę. Skoro pęcherzyk był obkurczony oznaczo to, że albo zdążył się opróżnić albo przepływ żółci do pęcherzyka został zahamowany przez kamień znajdujący sie powyzej (w drogach żółciowych). Narazie proszę stosować się do zaleceń ze szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dopisać,że na tym usg wykazało też,iż drogi żółciowe są nieposzerzone,a wątroba,śledziona i trzustka są niepowiększone i bez zmian ogniskowych.Czy to coś zmienia?Czy oznacza to,że ten kamień umiejscowił się gdzieś dalej?Przepraszam,że tak się dopytuję,ale jestem pełna obaw i wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocz-leukocyty,azotyny,białko,glukoza i aceton-nieobecne,urobilinogen-w normie,bilirubina-nieobecna,natomiast krew-od miesiąca zażywam żelazo,mam niedokrwistość (WBC-8,4*RBC-5,59*HGB-11,6*HCT-41,3*PLT-46),SÓD-146,4*POTAS-4,21*BILIRUBINA-6,5*AST-17 i ALT-14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×