Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele na jądrze, czy zabieg jest konieczny?


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam 25 lat. W 2007 roku zauważyłem na prawym jądrze dwa małe bezbolesne guzki. Udałem się do urologa który wykonał USG jąder. W wyniku badania i wywiadu lekarz stwierdził, że są to niegroźne torbiele wypełnione płynem. Zostałem poinformowany, że nie jest to żaden szkodliwy guz itp, oraz, że w przypadku znacznego powiększenia się torbieli można chirurgicznie odciągnąć/odsączyć płyn z torbieli. Od owego badania minęło już 3 lata, regularnie obserwowałem torbiele i przyznam, że w tym czasie się znacznie powiększyły - z kilku milimetrów do ponad centymetra każda (trudno ocenić poprzez skórę moszny). W związku z powiększeniem się torbieli mam kilka pytań: 1. Czy zabieg chirurgiczny jest niezbędny? Czy może torbiele mogą sobie tam być gdzie były jeżeli nie powodują bólu ani żadnego większego dyskomfortu? 2. Jeżeli zabieg jest konieczny to jak on wygląda i ile trwa ? Czy jest to forma odciągania płynu z użyciem igły i strzykawki, czy wymagany jest bardziej skomplikowany zabieg jak nacięcie moszny i operacyjne usunięcie torbieli? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zabieg chirurgiczny jest niezbędny? Czy może torbiele mogą sobie tam być gdzie były jeżeli nie powodują bólu ani żadnego większego dyskomfortu? - proszę w tej sprawie udać się ponownie do urologa, to on powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania, może w chwili obecnej wystarczy tylko nakłucie i opróżnienie torbieli, aby je zlikwidować, raczej torbiele powiększające się powinny być leczone, gdyż mogą zniszczyć miąższ jąder 2. Jeżeli zabieg jest konieczny to jak on wygląda i ile trwa ? Czy jest to forma odciągania płynu z użyciem igły i strzykawki, czy wymagany jest bardziej skomplikowany zabieg jak nacięcie moszny i operacyjne usunięcie torbieli? - myślę, że wystarczy prosty zabieg polegający na nakłuciu torbieli igłą ze strzykawką i odciągnięciu płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Wojciech

Ja nie za bardzo się na tym znam. Mam nie całe 15 lat i miałem operacje na torbiel lewego jądra. Dzień po operacji już wyszedłem do domu. Ja miałem rozciętą mosznę, ale nie ma się czego obawiać. Dostałem tzw. Głupiego Jasia, czyli się mniej stresujesz, no i całkowita narkoza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję odpowiedź. W związku z odsączaniem płynu ciekawią mnie jeszcze kwestie ile taki zabieg może trwać i czy jest wymagane jakieś znieczulenie - a jeżeli tak to pod jaką postacią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×