Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięty pęcherzyk żółciowy a ciąża


Gość Zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona

W grudniu 2009r. miałam operację metodą klasyczną - wycięto mi pęcherzyk żółciowy (nigdy nie miałam żadnych doleglowości z tym związanych), liczne złogi i ropniak był przyczyną szybkiej operacji metodą klasyczną (ok. 70 kamieni wielkości pieprzu). Trzy tygodnie później bardzo się żle czułam, nadal mocno bolał mnie brzuch. Na usg nic nie wyszło, przewód żółciowy lekko powiększony, poza tym nic, a ból brzycha był taki jak przy ataku kamieni. Następnego dnia pojechałam na drugie usg, również nic, tylko pani powiedziała mi że jestem w 6 tygodniu ciąży, szok (mając operację w grudniu byłam w 2 tygodniu ciąży - nic nie wiedziałam). Ból po 3 dniach ustąpił sam, jednak za parę dni znów był silny atak. Okazało się wtedy że w przewodzie żółciowym który miał już 1,2 cm zostały kamienie. Szybko skierowano mnie do kliniki na endoskopie - bez zdjęcia rentgenowskiego usunięto zalegającą żółc i kamienie z piaskiem. Teraz jest 2 tygodnie po zabiegu i czuję się dobrze, ale boję się o dziecko, czy to wszystko miało jakiś wpływ na ciąże? Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wpływ zawsze mają leki stosowane w takich sytuacjach klinicznych zwłaszcza leki użyte do znieczulenia ogólnego. Proszę się jednak nie obawiać tylko w bardzo rzadkich przypadkach powodują one problemy w prawidłowym rozwoju płodu. Większe ryzyko niesie nie wykonanie zabiegu niż wpływ leków i zabiegu na rozwój płodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni cie zbadac przed zabiegiem czy nie jestes w ciazy. Pierwsze pytanie do kobiety przyjmowanej do szpitala to czy jest w ciazy, jezeli mowi, ze nie jest to robione sa badania na sprawdzenie ciazy. Trudno uwiezyc, ze nie zrobili, szczegolnie, jezeli mieli robic tak powazna operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytają. Jeśli nie masz pewności to powinnaś zrobić sobie sama test. Niestety ja tez go nie zrobiłam i dopiero po operacji bardzo żałowałam tego. Strach o zdrowie dziecka jest ogromny. Miejmy nadzieję, że Twoje maleństwo jest zdrowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×