Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek nad prawą piersią


Gość Elwira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od zawsze miałam nieznacznie wystającą kość nad prawą piersią. Było to optycznie niezauważalne tylko przy dotyku można było wyczuc róznice z lewą stroną. Profilaktycznie miałam dwa razy prześwietlaną klatkę piersiową (drugi raz był pół roku temu) i zawsze było wszystko w porządku. Kilka dni temu zauważyłam że ta kość jest bardziej wystająca. Widać to już gołym okiem - nagle taki guzek nad prawą piersią. Odczuwam przy tym dyskomfort. Mam 21 lat, pracuje jako sprzedawca po 10-12 godzin na nogach. Czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania. Skoro guzek nagle się powiększył może właściwym byłoby wykonać kontrolne RTG. Jednak wcześniej radziłbym w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecenie jestem w szóstym tyg ciazy pod prawa piersia ale jakby na kosci wyczuwam róznice z lewej strony niby sa zebra ok z prawej tak jak bym miała guzka ale moj mazmowi ze to kosc od mostka niby jak sie pochylam nie mam bólu i wszytsko sie chowa ,.ale ja to czuje twarde i wypukłe czy to cos złego boje sie bo jestem w ciazy prosze o rade,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może rzeczywiście to tylko kość tak ukształtowana. Bez badania bezpośredniego trudno mi odpowiedzieć co to może być. Trzeba w tej sprawie zgłosić się bezpośrednio do lekarza. On wyjaśni czy wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam 26 lat. Jakiś czas temu zauważyłam nad prawa piersią górkę, tak jakby jakiś guzek. W dotyku jest twarde jakby to była kość, jakby jedno zebro wystawało bardziej niż pozostałe. Jednak nieznacznie boli jak dłużej dotykam tego miejsca. Widać już różnicę pomiędzy prawa stroną klatki piersiowej a lewa. Lewa jest normalna płaska a na prawej gołym okiem widać jakby górkę. Zauwazylam to dosyc niedawno i jestem raczej pewna ze wczesniej nic takiego nie bylo. Co to może być? Czy to coś niebezpiecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji lewego platu tarczycy i po okolo 2 miesiącach po operacji zaczelam nad lewa piersią wyczuwać guzek , czy to moze byc przez to, że za szybko zaczęłam podnosić ciężkie rzeczy w pracy czy jest jakaś inna tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×